İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekim restorasyonu nedir?

Saç ekimi sonrasında oluşmuş olumsuz görüntülerin giderilmesi olarak kabaca açıklanabilir. Bu düzeltme, öncelikle hatanın fark edilmesiyle başlayan bir süreçtir. Doğru şekilde ekilememiş saç sağlıklı bir görünüme sahip olmaz. Bu durumu fark etmek de zaman alır. Ancak hata geç fark edilse bile uzman bir hekimle bu durumun üstesinden gelinebilir.

Saç ekiminin başarısızlığı ne zaman fark edilir?

Ekilen saçlar 10ncu günün sonunda kabuklarından kurtularak, birkaç gün içinde sağlıkla uzamaya başlar.Saçların sağlıklı uzayıp uzamadığını ya da düzgün bir şekil alıp almadığını anlamak 1 yılı alır.

Saç ekimi neden başarısız olur?

Saç ekimi, tercih edilen yönteme göre sonuç verir; örneğin FUT yönteminde, saç ekimi şeritler halinde yapılır ve bu da ekim işleminde alınacak sonucun doğallığına gölge düşürür. Nakil edilecek saçın şeritler halinde değil de tek tek alınması doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bunun için de FUE tekniğinin kullanılması tavsiye edilmektedir. FUE tekniğinde, enseden alınan saç kökleri tek tek nakil edilir, bu da uygulanan tedavinin başarı oranını yükseltmekle beraber doğal bir görünüm sağlar.

Yanlış ekilmiş saç restorasyonuna neden ihtiyaç duyulur?

  • Eski bir yöntem olan FUT tekniğinden kalan izler giderilmek istenildiğinde,
  • Yanlış açıyla ekilmiş saçların düzetilmesi istenildiğinde,
  • Hatalı ekim sonucu dökülen saçlar yeniden çıkmadığında,
  • FUT tekniğinde saçlar şeritler halinde ekildiğinden, doğal bir görünüm elde edilmediğinde,
  • Ekilen saçların doğru ve yatay bir açıyla değil de dik olarak çıkmasıyla çim adam benzeri bir görüntü oluşturması sebebiyle, yanlış ekilmiş saç restorasyonuna ihtiyaç duyulur.

Bu duruma sebep olan en önemli iki faktör uzman hekim seçimi ve kullanılan yöntemdir.

Saç ekimine karar verirken alanında uzman ve tecrübeli bir hekimden yardım alınmalıdır.  Diğer husus olan kullanılacak teknik konusunda ise FUE tekniğinin tercih edilmesini önerilmektedir.

Yanlış ekilmiş saç restorasyonu kalıcı bir çözüm sunar mı?

Yanlış ekim sonucu oluşmuş izlerin kapatılmasında etkili olan bu yöntem tam anlamıyla kalıcı bir çözüm sunar. İzlerin giderilmesi sonucunda yeniden ekim yapmaya müsait olan alan için tedavi birden fazla kez tekrarlanabilir.

Bu tip bir saç restorasyonuna ihtiyaç duymamak için ilk defa yaptıracağınız bir ekim öncesi hekiminizi dikkatli seçmeli ve yöntemleri eni konu incelemelisiniz.