İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Sakal Ekimi, erkeklerin sakal bölgesinde yeteri kadar veya hiç kıl kökü olmadığı durumlarda, saç derisinden alınan kıl köklerinin bu bölgeye nakledilmesiyle yapılır. Bu operasyon çene, yanak bölgesine ve favorilere uygulanabilir. Aynı zamanda yüzde bulunan sivilce izlerini, yara izlerini gizlemek amacıyla da kullanılır. Çeşitli nedenlerle meydana gelen kıl kökü kayıpları bu operasyonla önlenebilir. Sakal yoğunluğundan memnun olmayan, daha gür sakallara sahip olmak isteyen bireyler için de iyi bir seçenektir. Hastanın sakal bölgesindeki seyrek olan kısımlara uygulanabileceği gibi, hiç sakal bulunmayan bölgelere de uygulanabilir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır;

Hasta uzman hekimler tarafından muayene olduktan sonra ihtiyaç duyduğu kıl kökü sayısı hesaplanır. Ardından alınacak kıl kökleri için kullanılması düşünülen donör bölgeye karar verilir. Bu aşamada hastanın sakal bölgesine benzer durumda olan kıl kökleri tercih edilmelidir. Donör bölgeye karar verildikten sonra hasta operasyon odasına alınır. Hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu uygulamanın ardından sakal ekimi tamamen acısız geçer. Hasta operasyon sırasında bir ağrı hissetmez. Ardından hasta için gerekli kıl kökü sayısı donör bölgeden alınır ve açılan kanallara transfer edilir.

Sakal ekimi sonrasında operson bölgesi kesinlikle kuru tutulmalı ve el sürülmemelidir. Operasyon sonrası hastanın bir hafta boyunca hekimlerimizin belirteceği gibi tıraş olması gerekir. Bu düzenli bir şekilde uygulanmalı ve doktorların tavsiyesi dışına çıkılmamalıdır. İlk haftanın ardından sakal ekimi yapılan bölgede çıkan kıllar dökülmeye başlar. Bu durum doğaldır, hasta moralini bozmamalı ve tavsiyelere uymaya devam etmelidir. Birkaç ay sonra çıkacak olan sakallar artık dökülmeyecek, kalıcı sakal ekimi operasyonu gerçekleşmiş olacaktır.

Sakal Nakli Doğal Görünür mü?

Sakal nakli doğal görünür mü? bu sorunun cevabını zaten anlamış olmanız gerekiyor. Sakal nakli esnasında donör bölgeden alınacak kıl kökleri, sakallarınıza benzerlik göstereceğinden sakal nakli sonrası tamamen doğal bir görüntü olur. Fakat bu noktada doktorların tavsiyelerine harfiyen uymanız gerekir. Aksi takdirde istediğiniz doğal sakallara kavuşamayabilirsiniz. Bu durum can sıkıcı olacağından, sizlere önerilen uygulamaları bir bir yapmanızda fayda var.

Türkiye’de Sakal Ekimi;

Türkiye’ de sakal ekimi özellikle İstanbul ilimizde oldukça sık yapılır. Sakal naklinin maliyeti, operasyonun yapılacağı kliniğe göre değişiklik gösterir. Fakat Türkiye’de sakal ekimi fiyatları diğer ülkelere kıyasla oldukça düşüktür. Sakal ekimi fiyatları belirlenirken hastanın sakal ekimi yaptırmak istediği bölgenin ihtiyaç duyduğu kıl kökü sayısı hesaplanır. Bu kıl kökü sayısı fiyat belirlemedeki temel unsurlardan biridir. Eğer ihtiyaç duyulan kıl kökü sayısı az ise, sakal ekimi maliyeti de az olacaktır. Bunun dışında fiyatı etkileyen bir diğer unsur sakal ekimi operasyonunu gerçekleştirecek uzman hekimlerin deneyimi ve merkezin kullandığı teknolojik ürünlerdir.