İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Özellikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan binlerce kişinin umudu artık saç ekim operasyonlarında. Türkiye’nin saç ekimi alanında bir Dünya markası haline gelmiş olmasını ise artık hemen hemen herkes biliyor. Bu alanda yapılan birçok atılım ve yenilik de bu sayede Türk uzmanlar tarafından yapılıyor. Konuyla ilgili olarak kaydedilen önemli aşamalardan birisi ise artık traşsız saç ekiminin de mümkün olabilmesi.

Saçları Kestirmeden Saç Ektirmek Mümkün mü?

FUE tekniğinin uygulanması ile birlikte artık FUT tekniğinde olduğu gibi sancılı ve uzun süren iyileşme dönemlerine ihtiyaç kalmamıştı. Ancak buna rağmen geçireceği bir operasyon için saçlarını kestirmek istemeyen ve günlük hayatına hiçbir değişiklik olmamışçasına devam etmek isteyen birçok kişi bu saç ekimi operasyonlarından uzak duruyordu. Ancak artık gelinen son noktada artık traşsız saç ekimi yaptırabilmek mümkün.

Traşsız Saç Ekimi’nin Farkı Ne?

Traşsız Saç Ekimi ile traş gerektiren saç ekiminin temelde bir farkı yok. Saç ekimi aslında saç köklerinin belli bir bölgeden, başka bir bölgeye transferi anlamına geliyor. Klasik FUT tekniği ile bu kökler birer şerit halinde alınırken, FUE tekniğinde ise tek tek kökler alınarak uygulanıyor. Böylelikle hem operasyon yapılan bölgelerde bariz bir iz kalmıyor, hem iyileşme süresi birkaç güne iniyor, hem de saçları kazıtmadan saç ekimi yapmak mümkün olabiliyor.

Traşsız Saç Ekimi Herkes için Uygun mu?

Uygulama yapılacak kişinin durumuna ve isteklerine göre traşsız saç ekiminin yapılıp yapılamayacağına ancak bir uzman karar verebilir. Klasik yöntemlerden farklı olarak uzmanlık ve deneyim gerektiren bir uygulama olması nedeniyle de uygulamanın yaptırılacağı merkezin ve uzmanların seçiminde doğru karar verebilmek oldukça önemlidir.

Traşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Yapılan operasyona bağlı olmakla birlikte genellikle hastaların hemen ertesi gün, günlük yaşantılarına kaldığı yerden devam etmesi mümkün olabilmektedir. Yapılan operasyonun kalitesine ve uygulama yapan merkezin uzmanlığına göre iyileşme süreci hem çok daha kolay ve hızlı olacak, hem de elde edilen sonuç çok daha doğal ve güzel olacaktır. İyi bir değerlendirmeye tabi tutulmamış bir operasyon, bir de uzman olmayan ellerden çıktığı zaman yeteri kadar saç kökü yer değiştirmiş olsa bile istenilen doğallığı vermeyeceği için kötü bir görüntüye sebep olabilecektir. Özellikle traşsız saç ekimi gibi daha fazla deneyim isteyen bir konuda bu detay çok daha önemli bir hale gelmektedir.