İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Tepe bölgesi saç ekimi, doğal bir saç görünümünün elde edilmesinin en zor olduğu müdahalelerdendir. Tamamen kel olan birine yapılacak saç ekiminden elde edilecek sonuçtan duyulan memnuniyetin yüksek olma ihtimali fazladır. Fakat tepe bölgesi saç ekimi esnasında tüm saç köklerine ayrı ayrı açı verilmesi, doğal görünümün elde edilmesi için şarttır. Öte yandan her saç köküne uygun açının verilmesi deneyim ve beceri isteyen bir husus olması ile birlikte son derece zor bir husustur.

Tek bir açı ile saç köklerinin vertex (tepe) bölgesine ekilmesi, kirpi veya horoz ibiği olarak adlandırılan görünümlerin oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden özel bir ekim tekniği kullanılarak her köke ayrı açı verilmektedir.

Tepe bölgesi tamamen kel olan kişiler sık saçlara sahip olmak istiyorsa, 50 bine yakın saç folikülü gerekebilir. Kaldı ki bu kadar çok miktarda saç kökünün bulunması son derece zordur. Fakat tepe bölgesinin biraz daha seyrek olmasını sorun etmeyen kişiler için hem maliyet hem de gereken saç folikülü sayısı daha düşük olacaktır.

Fazla sık olmayan saçlara sahip bir kişinin tepe bölgesinde kısmen kelli varsa, biraz seyrek ekimi de kabul ettiği takdirde 1500 civarı saç folikülü kullanılarak doğal görünümün elde edilmesi mümkündür. Fakat tüm bu köklerin her birine farklı açılar verilmesi gerektiğinden daha fazla özen ve emek isteyen bir saç ekimi operasyonu söz konusu olacaktır.

Bu süreçte öncelikle saç ekimi talep edilen alan belirlenir, sonrasında saçlar çok kısa olarak kesilir ve saç ekiminin nasıl yapılacağının yol haritası çizilir. Sonrasında ekim işlemleri gereken miktarda seans uygulanarak gerçekleştirilir. Eğer saç ekim işlemi başarılı şekilde gerçekleştiyse, 1 yıl kadar sonra tamamen doğal bir görünüm elde edilmiş olur.