İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Sıklıkla tercih edilen bir uygulama olan sakaldan saç ekimi işlemi oldukça basit bir operasyondur. Eğer geniş açıklığa sahip saç dökülmeleriniz var ise, sakaldan saç ekimi işlemine başvurabilirsiniz. Çok geniş açıklığa sahip olan hastalarda donör alanı daralmaktadır. Bu sebepten dolayı alınan kökler hastanın beklentisini karşılamamaktadır. Ende donör alanının yetersiz görüldüğü zamanlar da sakal ve göğüs kılları kullanıma alınmaktadır. Kaliteli olduğu ve göğüs kıllarının uzamamasından dolayı sakal daha çok tercih edilmektedir. Sakal kılları ense kıllarında görülen uzama miktarına eşittir.

Yoğun kıl oranına sahip ve geniş olan sakal bölgesinden, 4000-5000 kıl kökü yani greft alınabilmektedir. Yaklaşık olarak 1000 sakal kökü kapama için yeterlidir. Sakal diğer kıl köklerine oranla daha kalitelidir. Bu sebepten dolayı saçın görüntüsü daha dolgun ve sağlıklı olur. Saç ekimi öncesinde sakal alımı gerçekleştirilmektedir. Sakal alım işleminde boyun kısmı, çene ve elmacık kemiklerinin üst kısmı tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak bir günde 1500 kıl kökü alımı gerçekleşmektedir. İsteğe bağlı olarak aynı bölgeden yaklaşık olarak 2 ay sonra tekrardan kıl kökü alımı gerçekleştirilebilir.

Sakaldan alınan her kıl kökü seyrelmeye neden olmaktadır. Sakaldan saç ekimi uygulaması kişiye istediği kadar kıl kökü aldırma olanağı sağlar. Alınan kıl kökü sonrasında ön plana çıkan seyrekliğe göre hasta isterse başka kıl kökü aldırmayabilir. Sakallarını seyreltmek istemesi durumunda da bu işlem uygulamaya alınabilir. Bu uygulama sayesinde hasta işaretlenmiş olan sakal bölgesinde ki tüm sakallardan kısa zaman zarfı içinde kurtulabilir. Kısacası sakaldan saç ekimi uygulaması epilasyon etkisi yaratmaktadır.

Bir sakal telinin sahip olduğu kalınlık iki saç telinin kalınlığına eşit durumdadır.Bu sebepten dolayı sakalın hacmi ve yer kaplama açısı daha avantajlıdır. Ense saçlarına oranlara dökülme problemine oranla daha dirençli olan sakal teli tepe bölgesi yani vertekse tutunabilme oranı daha fazladır. Vertekse bölgesine, ekimi uygun olan sakal telleri nakledilmektedir. Bu uygulama aynı zaman da doğal bir görünüm elde etmenize olanak tanımaktadır.

Saç dökülmesi ve saçın seyrek olduğu durumlarda bir numaralı adresiniz olacak sakaldan saç ekimi işlemi garantili sonuçlar elde etmenize olanak tanımaktadır. Saç ektirmek isteyen erkeklerin ilk seçimi olan bu uygulama diğer saç ekim işlemlerine oranla daha avantajlıdır ve kesin çözümler üretmenize imkan tanır.