İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Köselik, erkekler arasında yaygın olan bir durumdur. Bu durum bazılarına sıkıntı yaratmasa da aslında birçok kişi için ciddi sosyal sıkıntılar doğurabilir. Çünkü bu durum erkeksi görünüşün kaybolmasına neden olabilmektedir. Ayrıca, kişinin yaşından daha küçük görülmesine de neden olur. Yaşın küçük gözükmesi o kadar problem edilmese de erkeksi görünüşün yoksunluğu, kişide ciddi sosyal sıkıntıların oluşmasına neden olur.

Surattaki sakalın çıkmamasının 2 nedeni vardır. Bunlardan birincisi o bölgedeki kıl köklerin kalitesinin düşük olması ve köklerin zayıf olmasıdır. Diğer bir neden ise o bölgedeki hormonların eksik salgılanmasıdır. Bu durum hormon tedavisi ile yok edilebilir fakat kesin çözüm vermez. Kesin çözüm için ise, tıpkı saç ekimi gibi o bölgedeki kılların operasyona tabi tutulmasıdır. Fakat bu işlem çok daha ayrıntı ve özen gerektiren bir işlemdir.

Sakal ekimi operasyonu enseden alınan kıl köklerinin, surattaki kıl kökleri ile doğru orantılı olarak birleştirilmesidir. Kökler grup halinde değil, tek tek ekilmelidir. Kökler tamamen tekli olmalıdır, eğer olmazsa yüzde çirkin bir görünüm oluşur. Köklerin alımı 0.6-0.7 mm’ lik uçlarla yapılmalıdır. Yoksa ensede yüz de kötü bir görünüme kavuşur. Ekilecek kök 30-40 derecelik açıyla alınıp yüzdeki köklere paralel ekilmelidir.

Genel olarak 1000 kök kişiyi istediği görüntüye kavuşturabilir. Ama kesin bir sonuç istiyorsanız 2000 ile 6000 arasında kök ekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Sakal ekimi ve benzeri operasyonlarda sadece kişinin kendi kıl kökleri kullanılabilir. Kişinin ikiz kardeşi dahi olsa bu operasyon gerçekleştirilemez. Çünkü her vücudun kıl kökleri kendine özel bir yapıdadır ve sonradan doğabilecek bir komplikasyonu önlemek için bu şekilde yapılmalıdır. Böyle bir probleminiz varsa bundan çok kısa süren, ağrısız, acısız bir işlemle basitçe kurtulabilirsiniz.