İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Birçok erkek için sakal, dış görünüş için vazgeçilmez bir detay. Ancak herhangi bir sağlık sorununa neden olmasa da sayıları azımsanamayacak kadar erkek, sakal eksikliği problemi yaşamakta. Köselik olarak da bilinen bu sorunun temeli tamamen genetikle ve hormonlarla ilgili. S

akal bölgesindeki kılları etkileyen testosteron ve DHT’nin eksikliği ya da bu bölgede kıl köklerinin olmaması köseliğin iki temel sebebi. Yetersiz beslenme ve stres gibi etkenlerle vücuttaki hormon dengesinin bozulması da bu durumu daha da çok tetikleyebilmekte.

Hormon eksikliği nedeniyle yaşanan köseliğin tedavisi doktor kontrolünde vücuda verilebilecek testosteron takviyesi ile mümkün olabilmekte. Ancak bu tedavi süreci sadece sakalı değil, bütün vücudu ve hatta beynin bile çalışma fonksiyonlarını etkileyecek bir tedavi yöntemi, aynı zamanda da oldukça dikkat gerektiren uzun soluklu bir tercih. Sakal bölgesinde yeteri kadar kıl kökünün olmaması durumunda ise bunun tek geçerli tedavi yöntemi sakal ekimi.

Ülkemiz saç ekimi hususunda artık tüm Dünya’da yapılan işlerin kalitesi ve uygun fiyatları ile ilgi çekmekte. Bu konuda yapılmış olan yüzlerce farklı araştırma sonucunda da artık sadece saçlar için değil, sakallar için de artık çözüm olunabilmekte. Sakal ekimi, sadece genetik ve hormonal nedenlerden ötürü ortaya çıkan sakal eksikliği için değil, yanık ve yara izlerini kapatmak için de uygulanabilmekte.

Sakal ekiminin, saç ekimine nazaran çok daha özen isteyen bir uygulama olması nedeniyle uygulamanın bu konuda uzman olan eller tarafından yapılmasının önemi oldukça fazla. Ekim sonrası sakalların istenilen yönlerde çıkmaması, bir bölgenin diğerine nazaran daha sık bir dokuya sahip olması, ekilen tellerin orantısız bir biçimde dökülmesi gibi problemlerle karşılaşıp yeniden uygulama yaptırmak zorunda kalan ya da sakallarını sürekli kesmek zorunda kalan kişi sayısı oldukça fazladır.

Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişinin köseliğinin nedeni, mevcut sakalların durumu ve istenilen sonucun neler olduğuna göre yapılacak olan uygulamada nasıl bir yol izlenebileceğine ancak konusunda bir uzman kişi karar verebilecektir. Doğru izlenen bir tedavi süreci ve uzman ellerden çıkan bir ekimle, yıllar süren sakal eksikliği problemini çok kısa bir sürede geride bırakmak ve özlenen görüntüye kavuşabilmek kesinlikle mümkündür, günümüz imkanları ile da artık oldukça kolaydır