İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız bu turizm alanı, yaşanan ülkeden veya şehirden başka bir ülkeye ya da şehre tedavi amaçlı seyahat edilmesi olarak tarif edilebilir.

Sağlık turizmine neden ihtiyaç duyuluyor?

  • Bulunulan yerdeki tedavi koşullarının yeterli olmaması
  • Tedavinin,bulunulan yerde daha pahalı olması
  • Tedavi ile birlikte yeni yer görme isteği
  • Daha kaliteli hizmet almak istenmesi

Türkiye’de sağlık turizmi

Türkiye de son yıllarda bu anlamda Avrupa ülkelerini bile geride bırakacak başarılara imza atmaktadır. Sağlık sektörüne yapılan yatırımın artmasının yanı sıra,uzman hekim ve hastaneleriyle de kendisinden beklenileni fazlasıyla vermektedir. Sağlık kuruluşlarının yılda iki kez denetlenmesi ve yapılan tedavilerin Sağlık Bakanlığı garantörlüğünde gerçekleşmesi sebebiyle, ülkemize duyulan güven gün geçtikçe artmaktadır. Bunun dışında, Türkiye’de son teknoloji ile donatılmış hastaneler çeşitli akreditasyon belgelerine de sahiptir. Dünya basınında da adından sıkça bahsettiren ülkemiz, yurt dışındaki gelişmiş ülkelerde bile tedavisi mümkün görülmeyen hastalıkları tedavi etmiştir. Yalnızca tedavi değil, güzel ve sağlıklı görünmek isteyen bireyler de, estetik ve plastik cerrahi alanında uzmanlaşmış hekimlere kendilerini emanet ederek yepyeni bir görünümle ülkelerine geri dönmektedir.

En çok hangi ülkeler bu amaçla geliyor?

Ortadoğu ülkeleri, Almanya, Belçika, Avusturya ve Türkî Cumhuriyet ülkelerinden gelen ziyaretçiler fazlasıyla mevcuttur. Bu ülkelerden gelen kişilere, tedavinin yanı sıra tercümanlık hizmetinin de verilmesi tedaviyi bir kat daha cazip kılıyor.

Hangi branşlar için geliniyor?

Başta estetik olmak üzere; göz, ortopedi, diş, kardiyoloji, plastik cerrahi ve organ nakli alanındaki branşlar için gelinmektedir.

Rotalife ‘ın sağlık turizmine katkıları

Türkiye’nin ulaşım ağı ve gelişmişliği bakımından bir numarası olan İstanbul, İzmir ve Antalya’da bulunan şubelerimizde her yıl yüzlerce kişiye hizmet vermekteyiz.  2000 yılından beri  yaklaşık 40 farklı ülke insanına hizmet veren firmamız, Türkiye’ye gelen  her hastanın mutlu bir şekilde ülkelerine dönmesi birinci hedefimiz olarak görüyoruz.
Partner hastane ve hekimleriz  tarafından yapılan her operasyon ve  işlemler büyük bir titizlik içerisinde yürütülmektedir. Steril anlamda bütün koşullar korunmaktadır.
Sağlık turizmine verdiğimiz desteğin yanında, önce tedavi amaçlı gelen kişilerin tedavileri bittikten sonra da ülkemize tatil amaçlı geleceğini unutmadığımız için onların ülkemizden mutlu ve memnun ayrılmasını ülke ekonomimize bir borç biliriz.