İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekimi tedavisi için, tedavi öncesinde yapılacak olan teşhis ve uygulanacak olan tedavinin önemi büyüktür. Eğer uygun bir tedavi yapılmazsa, elde edilecek sonuçlar da başarısız olacaktır. Çünkü söz konusu tedavinin yöntemi, saç dökülmesinin kaynağına bağlı olarak değişim gösterecektir.

Örneğin, genetik sebeplerle söz konusu olan saç dökülmelerine yönelik yapılacak olan tedavi, başka problemler dolayısıyla yapılacak olan saç dökülmesi tedavisinden farklı olacaktır. Bu durumda da tedavinin nitelikleri ve tedavi esnasında uygulanacak olan yöntemler değişkenlik gösterebilir.

Saç dökülmesi tedavisi öncesi, tedavi uygulayacak olan klinik ve doktor, size en uygun yöntemi bulmak için çok sayıda test yapacak ve saç dökülmenizin sebeplerini anladıktan sonra en verimli şekilde tekrar saç kazanımını sağlayacaktır.

Saç dökülmesi genetik ve biyolojik sebeplerden kaynaklanabildiği gibi, psikolojik veya çevresel faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteren sebepleri de bulunabilir. Bunları en doğru şekilde anlamak ve bu faktörlere en doğru çözümü bulabilmek için uygulanacak olan tedaviyi doktorunuz belirleyecektir.

Kimi zaman saç ekimi yöntemine başvurmadan önce yapılabilecek çok sayıda tedavi bulunabilmektedir. Saçınızda dökülme başladığı zaman uzman bir kliniğe danışarak, saç dökülmesini engelleyici veya azaltıcı kürlerin uygulanması mümkün olacaktır.

Hekimlerin uzmanlığı ve deneyimi doğrultusunda, saç ekimi tedavisi öncesinde düzgün ve doğru bir yaklaşım ile elde edilecek sonuçlar, yapılacak olan tedavinin her alanında belirleyici olacaktır. Kimi zaman çok daha büyük sağlık problemlerinin habercisi olan saç dökülmeleri, eğer bir sağlık sorunu kaynaklıysa, gerekli tıbbı müdahalerin yapılması için hasta yönlendirilecek, böylece sağlığına kavuşması sağlanacaktır.

Saç ekimi operasyonu kadar, saç ekimi operasyonu öncesindeki yaklaşım ve teşhis süreci de önemlidir. Bu durumda, hekimlerin tecrübesi ve uzmanlığı devreye girecektir ve sizlere en doğru yönlendirmeyi sunacaktır.

Her zaman uzman hekimleri bünyesinde bulunduran bir kliniği tercih etmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Böylece söz konusu süreci en hızlı ve verimli şekilde atlatabilir ve gerekli tedaviler ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz.