İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç dökülmesinde her zaman kellik oluşumu söz konusu olmayabilir. Her saçı dökülen kişinin sonunda kellik ile karşılaşacağı gibi bir durum yoktur. Saç dökülmesi ve kellik ayrı tutulmalıdır. Saç dökülmesi durumunda, uygun teşhis ve tedaviler ile, saç ekimine gerek kalmadan tekrar saç üretimi sağlanabilir, daha sağlıklı saçlara ulaşım kolaylaşabilir.

Uzman klinikler, tecrübeli doktorları sayesinde, çoğu saç dökülmesi vakasını uygun bir teşhis ile tedavi edebilmektedir. Saç dökülmesinin yoğunluğuna bağlı olarak, saç bakım türleri veya deriye enjekte edilen ilaçlar yardımıyla yapılabilecek olan tedaviler, çoğu zaman başarılı sonuç vererek dökülmeyi durdurabilmektedir.

Mezoterapi yönteminde, yoğun saç dökülmesi yaşayan kişinin saç diplerine, ince uçlu iğneler aracılığıyla, uygun miktarda, özel ve hassas biçimde hazırlanmış ilaç kürlerinin enjekte edilmesi ile yapılan tedavidir. Bu tedavi sonucunda, kişinin saç köklerinin anagen dönemi uzatılmak sureti ile, dökülme yavaşlatılır ve sağlıklı, uzun ömürlü saç kökleri edinilmesi sağlanır.

Mezoterapi tedavisi ile edinilen sağlıklı saçlar, kırılmaya karşı da dayanıklı olacaktır. Böylece dökülme sorununun yanısıra, saç kırılmaları kaynaklı hasarlar da ortadan kalkacaktır. Aynı şekilde, saç mezoterapisi tedavisi, dökülen saçlarınıza faydalı olacağı kadar, sağlam ve dökülme yaşamayan saçlarınıza da faydalı olacaktır, daha sağlam hale getirecektir.

Çoğu zaman yoğun dökülmelerde çözüm yolu olarak başvurulan mezoterapi yöntemi, özel hazırlanmış kürlerin etkili olması sebebiyle, uygun teşhis durumunda, başarıya ulaşılması mümkündür. Özellikle, çoğu uzmanın tercih ettiği mezoterapi yönteminde, doktor tecrübesi sayesinde tüm saç dökülmesi problemleri ortadan kaldırılabilir.

Saç dökülmesinin engellenmesinde, yavaşlatılmasında ve tamamen çözüme kavuşturulmasında, saç mezoterapisi iyi bir yardımcıdır. Elbette bu yöntemi uygulayacak olan kliniğin tecrübesine ve doktorların bu tedavi üzerinde ne kadar süre çalıştıklarına dikkat etmeniz, tecrübeli ve başarılı klinikleri tercih etmeniz gereklidir. Her ne kadar basit bir operasyon gibi bilinse de, ilacın dozunun uygun ayarlanması önemli bir gerekliliktir.