İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri hususların başında “kök alınan yerde iz kalır mı?” sorusu yer almaktadır. Pek çok kişi saç ekimi yaptırma noktasına kök alındığı yerde iz kalabileceği ihtimalini düşünerek kararsızlık yaşamaktadır. Bu tereddüdü ortadan kaldırmak mümkün olsa da, aksi durumların varlığı da bilinmelidir.

Kök alınan yerde iz kalması durumu her zaman için söz konusu değildir. Özellikle sakal, göğüs veya elmacık kemiği gibi yerlerden alınan köklerin iz bırakacağı konusunda pek çok kişi endişe taşır. Bu sıkıntının üstesinden gelmek için yapılması gereken tek şey; ince uçlarla alımı gerçekleştirmek ve makine yerine elle alım yapmaktır. Profesyonel ve deneyimli eller tarafından ince uçlarla yapılacak olan alımlar sonrasında hiçbir iz kalmayacaktır. Pek çok kişi yoğun sakal veya göğüs kulları şikayetiyle bu yönteme başvurmaktadır. Yeterince ince uçlar (0.6 mm – 0.8 mm) kullanıldığı ve operasyonu gerçekleştiren hekim de yeteri kadar becerikli ellere sahip olduğu sürece alım sonrası hiçbir iz kalmayacaktır. Fakat alımın yapıldığı esnada çevredeki köklere de zarar verilmemeye özen gösterilmelidir. Aksi takdirde az da olsa iz kalabilir, bu da estetik açıdan sorun teşkil edebilir.

Özellikle yoğun sakal ve göğüs kıllarından muzdaripseniz kök alımı ile donör bölgeye kalıcı epilasyon yaptırabilir, göze hoş gelmeyen sakal veya göğüs kılarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yalnız kök alımından hemen sonra iz kaldığını unutmamalısınız. Tüm köklerin dipleri kırmızı kırmızı olacağından, alımdan hemen sonra bölgenin görünümü hoşunuza gitmeyebilir. Fakat 6 ay geçtikten sonra bölgede en ufak bir iz dahi kalmayacaktır.

Benzer durum, saç köklerinin alımı esnasında da söz konusudur. Alınacak kök sayısı fazla değilse, elle ince uçlar kullanılarak yapılacak kök alımı sonrasında hiçbir iz kalmayacak, estetik açıdan da kişinin içinin rahat etmesini sağlayacaktır.