İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Teknolojinin gelişimiyle birlikte saç ekimi operasyonlarında başarı oranı oldukça artmıştır. Fakat buna rağmen saç ekimi operasyonları halen başarısız geçebilmektedir. Saç ekimi merkezinin yeterli imkana sahip olmaması, tecrübesiz hekimler tarafından yapılması, saç ekimi sonrası gerekli bakımın aksatılması gibi birçok sebep söylenebilir. Bu sorunların ortaya çıkmaması durumunda saç ekiminin başarısız olma oranı neredeyse %1 lere indirgenir.

Saç Ekiminin Başarısız Olma Nedenleri;

*Deneyimsiz Hekimler; Saç ekimi oldukça ciddi bir operasyondur. Bu operasyon sırasında hekimlerin oldukça titiz çalışması gerekmektedir. Tecrübesi az olan doktorlar saç ekimi esnasında hata yapabilir. Bu hataların sonucu hastayı büyük hüsrana uğratır. Saç ekimi operasyonu yaptıracağınız kliniği seçerken hekimlerin tecrübeleri öğrenilmelidir. Referansları kontrol edilmelidir. Uzman hekimlerimizin referanslarını görmek, portföyümüzü incelemek için sitemizde bulunan iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Bakım; Saç ekimi operasyonu sonrasında bakım, hekimlerin tecrübesi kadar önemlidir. Kliniğimizde saç ekimi sonrası hasta, yapması gereken bakım konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Operasyondan bir süre sonra saç ekimi yapılan bölge, uzman hekimler tarafından yıkanır. Sonrasında ise hastaya yıkama talimatları bildirilir. Operasyon sonrasında saç yıkanması sırasında nazik davranılmalı, aşırı terlemeden kaçınılmalı ve saç ekimi yapılan bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir.

Saç Ekiminin Başarısız Olmasının Sonuçları;

*Saç ekimi yapılan bölgede doğal bir görüntü olmaz.

*Saçlar bir süre sonra dökülür ve kellik problemi tekrardan ortaya çıkar

*Seyrelme olan kısmın dışındaki saçların da dökülme ihtimali vardır.

* Saçların aralarında boşluklar olur.

*Donör alınan bölgede saç kaybı görülebilir.

*Hastanın kafa derisindeki kabuklanmalar geç dökülebilir.

*İyileşme süreci fazla olabilir.

*Saç köklerinin açıları yanlış olabilir.

*Hasta kendini kötü hisseder. Özgüveni operasyon öncesine göre daha da azalır