İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Estetik cerrahi son zamanlarda tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de oldukça yol kat etmiştir. Artık kendinize problem yaptığınız herhangi bir konuyu kolayca çözebilirsiniz. Üstelik yapılan işlemlerin birçoğu ağrısız ve acısız olmaktadır. Özellikle saç ekimi konusunda bu işlem tamamen böyledir. İşlem gayet kolay, herhangi bir ağrı, şişme, kızarıklık olmadan tamamlanabilir. Fakat bu konuda merak edilen birçok konu vardır. Bunlardan en önemlisi ise, saçın doğal gözüküp gözükmeyeceği. Gelin bu konuyu beraber inceleyelim.

Yapılan operasyon sonucunun doğal olabilmesindeki en önemli konu saç çizgisinin ayarlanmasıdır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi doğru ayarlanmazsa istenilen sonucu elde edemeyiz. Çünkü saç dik bir şekilde çıkar ve çim adam görüntüsü verir. Bu durum da operasyon geçiren kişinin memnun kalabileceği bir durum değildir. Ama profesyonel çalışma disiplinine sahip olan bir firma, zaten bunun bilincindedir ve gereken özeni gösterir. Sonuç ise istediğiniz gibi olacaktır; tamamen doğal saçlar. Saç çizgisi alnımızın saçla birleştiği noktadır. Bu çizgi, saçın var olduğu bölgeler göz önüne alınarak ve dökülme oranına bakılarak dikkatli bir şekilde ayarlanmalıdır. Ekim yapılırken de saçın çıkış yönüne doğru yapılmalıdır.

Muayene esnasında kişiye bilgisayar ekranından saç çizgisinin ayarlandığı görsel gösterilir. Herkesin kafa yapısı farklı olduğu için bu işlem kişiye özel olarak yapılır, tıpkı operasyon sırasında kullanılan aletler gibi. Operasyona başlamadan önce dikkatle görsele aktarılan saç çizgisi en belirgin halde incelenir. Saç çizgisinin başlangıç ve bitiş noktaları ayarlanır ve işleme başlanır.

Geri dönüşü olmayan bir işlem olduğu için en dikkat edilmesi gerek noktalardandır burası. Operasyonu geçirecek olan kişinin dış görünümü ve memnuniyeti için hassas davranılmalıdır. Kısa bir işlem olan bu olay, belki de sizin hayatınızı değiştiren bir öneme sahip olacaktır. Bu yüzden eğer saç dökülmesinden rahatsızsanız, ertelememenizi tavsiye ederiz.