İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekiminde mega seans denilen olay tek bir saç ekimi işlemi için alınan saç sayısının belirli bir sayının üstüne çıkmasıdır. Çok kısa bir zaman öncesine kadar FUT yöntemi denilen bir yöntem ile gruplar şeklinde uygulanan bu işlem sonucunda ancak 800 ile 1000 grefti arasında saç oluşabilirdi. Ancak artık mega seans yöntemi ile bu sayı 4500 ile 5000 grefte kadar çıkabilmektedir.

Mega seans saç ekimi genel olarak kelliğe yakın ve saç kökleri yoğun olan hastalarda kullanılan bir uygulama yöntemidir. Bu yöntem ile verici bölgedeki saç köklerini bir kerede gereğinden fazla kullanarak gereksiz yere boş olan bölgelere seans yapılması önlenir ama bir kerelik bir işlem sonrasında da bu rakamlara ulaşmak oldukça ciddi bir sonuçtur. 4500- 5000 gibi yüksek rakamlarda greft transferi gerçekleştirilebilmesi için bu saç ekimi işleminin uygulanacağı merkezlerin yüksek dereceli teknolojik malzeme ve araç bulundurmaları gerekmektedir. Tabi ki malzemenin yanı sıra saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan personelinin alanında deneyimli ve profesyonel olmasına dikkat edilmelidir.

Saç ekiminde mega seans uygulamasını yapabilmek için 12 ile 15 saat arasında bir zamana gereksinim duyulmaktadır. Artık teknolojinin ilerlemesi ile pek çok konuda kolaylaşan ve gelişen yöntemler sayesinde saç ekim işlemlerinde de ilerleme kaydedilmiş ve yakın bir tarihe kadar yapılamaz denilen greft sayıları mega seans yöntemi ile ulaşılabilir duruma gelmiştir. Buradaki amaç; asgari sayıda seans uygulanarak azami sayıda greft sayısına ulaşıp en verimli sonucu elde etmektir.

Mega seans uygulaması saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere öncelikle diğer işlemlere göre yüksek fiyatlı gelse de diğer yöntemlerde elde edilemeyen sonuçlar ve seans sayıları düşünüldüğünde daha uygun fiyata daha kaliteli sonuç vermektedir.