İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86
SORUN 1:

Çok ucuz fiyat

Kimi sözde saç ekim firmaları, reklamlarında ÇOK UCUZ FİYATLAR verirler. Amaçları çok talep alan saç ekim piyasasından pay kapmaktır. Ancak bilgi ve tecrübeleri kaliteli iş çıkarmaya yetmediği için fiyat düşürerek müşteri çekmeye çalışılar. Hüsranla sonuçlanacak kalitesiz çalışmadan sonra da ya imzalattıkları belgelerle sorumluluk kabul etmez, ya da ortadan kaybolurlar. Sağlıkçı olmayan insanların bir şekilde elde ettikleri yarım yamalak bilgileri kontrolsüz internet piyasasında, tuzağa düşürdükleri insanlara tatlı dil ve çeşitli iddia ve vaatlerle sunmaları sonucunda kötü ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğacaktır.ÇÖZÜM:Saçlarınızı emin ellere emanet etmek istersiniz. O halde fiyat tuzağına düşmemek için tek kriteriniz para olmasın. Referans arayın. Saç ekimi yapacak kişi sağlıkçı mı? Daha önce ne gibi uygulamalar yapılmış? Canlı olarak görüşerek, kişinin sağlıkçı olup olmadığını öğrenin. Hangi sağlık kuruluşunda çalıştığını araştırın. Kaç yıldır bu işi yaptığını öğrenin. Bu bilgileri bizzat kendisinden ya da ekibinden alın, aynı zamanda ilgili hastane, sağlık merkezi ve kişilere de sorarak teyit edin. Daha önce saç ekimi yaptığı kişilerle görüşün. Unutmayın ki saç ekimi ciddi bir estetik operasyondur ve kesinlikle ekip çalışması gerektirir.1-2 kişiyle yapılan ekimlerde,hele bir de ekip tecrübesiz ise, saç kökleri her durumda zarar görecektir. Aynı zamanda acemi bir ekip çalışmayı geç biteceği için kökler canlılığını yitirecektir. Bu yüzden ekim yapılsa bile saçlar çıkmayacaktır. Eken kişiler operasyonun başarılı geçtiğini iddia edecekler ve sonuçlar altı ay ve sonrasında alınacağı için bir daha muhatap bulamayacaksınız.SORUN 2:

Saç ekim ofisi çok şık dekore edilmiş ve gösterişli ise çok dikkatli olun!

Gösterişli bir ofis ya da tedavi merkezi, başarılı saç ekiminin ispatı değildir. Bazı sözde saç ekim merkezleri, sizi güzel yardımcı kadınlarla karşılar ve süslü kelimelerle etkileyerek kendileri ile çalışmaya ikna etmeye çalışırlar. İşin mutfağını görmediğiniz için vitrine aldanabilirsiniz.ÇÖZÜM:Tabela, mekân ve güzel karşılama elbette ki önemlidir. Ancak en önemlisi operasyon yapacak ekibin,uzun yıllar beraber çalışmasıdır. Saç ekiminde güveni ve başarıyı getiren de budur.SORUN 3:

Ekim yapan kişi doktor mu?

Ekimi yapacak ekibin başında olan ya da ekipte yer alan doktor, en iyi plastik cerrah ya da en iyi dermatolog bile olsa, saç ekim eğitimi ve tecrübesi yoksa unvanı iyi bir saç ekim sonucu getirmeyecektir.ÇÖZÜM:Unutulmamalıdır ki saç ekimi operasyonları, tek kişilik bir iş değil bir takım çalışmasıdır. Tecrübeli bir ekibe sahip klinik veya hastanede yapılan operasyonlar, başarılı sonuçlar getirir. Referans sorun ve kaynaklardan teyit edin: Eğer referans hasta sayısı fazlaysa, doğru adrestesiniz demektir.SORUN 4:

Saç ekimiyle alakası olmayan komisyoncu, simsar, aracı gibi kişiler vasıtası ile görüşme yapmak.

Bu gibi aracı kişilerin tek bir amacı vardır: Bir an önce sözde saç ekim firması ile anlaşma yapmanız ve böylece kendisinin de komisyonunu alması. Saç ekim firmasının size uygun olup olmaması ya da firmanın yetkinlik seviyesi, aracı için hiç önemli değildir.ÇÖZÜM:Sağlıkçı olmayan, saç ekimi ile ilgisi olmayan aracılara itibar etmeyin. Sağlıkçı tanıdıklarınıza sorarak araştırma yapın. Sağlıkçı tanıdıklarınız başarılı firmaları sizden daha rahat araştırabilir.SORUN 5:

Saç ekimi ile ilgisi olmayan vaatler, hediyeler.

Kimi sözde saç ekim firmaları, saç ekiminden sonra size PRP,Lazer hediye edeceklerini vadedebilirler. Ancak unutmayın. Bu saç ekiminden alacağınız sonucu direkt olarak etkilemeyecektir.ÇÖZÜM:Bu tür vaatlere inanmayın. Şunu bilmelisiniz ki; başarılı bir saç ekiminde saçlar (eğer kişinin saçına kötü yönde etki edecek metabolikve/veyabilinmeyen rahatsızlıkları yoksa) mutlaka çıkacaktır.SORUN 6:

“Operasyon hastanede yapılırsa kesin başarı getirir” düşüncesi.

Hertürlü sağlık uygulaması hastanede yapılabilir. Ancak hastane sadece bir mekândır ve saç ekimi yapmak için çok tecrübeli ekibe gereksinim vardır. Ne yazık ki birçok hastane,hastaların güvenini istismar ederek, sırf para kazanmak için kendi kadrosunda olmayan, dışarıdan toplama bir ekiple çalışmalar yapmaktadır.ÇÖZÜM:İlk maddede belirtildiği gibi, saç ekimini yapacak ekibin tecrübeleri iyi araştırılmalıdır. Şunu unutmayalım: Saç ekimi operasyonu ne kadar önemliyse, operasyon sonrası takip de bir o kadar önemlidir.Takibiniz herzaman profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır.SORUN 7:

Tuzak reklamlarla, çok çok ucuz fiyatlara “uçak bileti, otel,ilaç dâhil” şeklinde paketler sunmak.

Saç ekimi bir estetik sağlık uygulamasıdır.Kendine güvenen hiç bir sağlık kuruluşu, bilgi ve tecrübesini sırf pazarlama mantığı ile oluşturulmuş oyunlara feda etmez. Elbette ki bir sağlık kuruluşu paket oluşturup ona göre fiyatlandırma yapabilir, indirimler sunabilir. Ancak piyasa şartlarında otel ve uçak parası bedavaya gelecek diye başınıza gelebilecek ikinci fiyat ayarlamalarıyla karşıkarşıyakalacağınızıda hesaba katmalısınız.ÇÖZÜM:İndirim ve hediye güzeldir. Ancak bunların sizi ana amacınıza odaklanmanızdan, “sağlıklı saçlara kavuşmaktan” alıkoymasına izin vermeyin.SORUN 8:

Kök hücre nakliyle saçların çıkması!

Şu an saç ekiminde gelinen en son nokta, Fue tekniği ile saç foliküllerinin mikro motor yardımıyla tek tek çıkarılması yöntemidir. Kök hücre konusu, tıbbın çeşitli alanlarında araştırma ve geliştirme aşamasında ilerlemekte olup, zaman zaman da tedavi için uygulanmaktadır. Ancak saç konusunda henüz somut ve sürdürülebilir bir gelişme tespit edilememiştir. Araştırmalar devam etmektedir. Bu gerçeğe rağmen, bazı firma ve/veya kişiler: “Kök hücre nakli yapıyoruz, kök hücre aşısı yapıyoruz, PRP uygulamasına da kök hücre ile destek veriyoruz” gibi hiç bir gerçekliği olmayan ifadelerle insanları kandırmaktadırlar. Bu tür firmalar,işini hakkıyla yapan gerçek saç ekim merkezleri ile rekabet edebilmek için bunun gibi bilimle ve hakikatle ilgisi olmayan sözler sarf edebilmektedirler.ÇÖZÜM:Gerçek şudur: FUE tekniği,başarılı bir kök alımı,başarılı kanal açılması ve başarılı bir ekimle, başka hiçbir ihtiyaca yer bırakmayacak kadar ileri bir tekniktir. Saç ekiminde önemli olan;ekimi yapacak ekibin, tecrübeli, yetkin, uzun süre beraber uyum içinde çalışarak olumlu tedaviler gerçekleştirmiş ve bu başarılara şahitlik edecek memnun hastalar portföyü oluşturabilmiş olmasıdır.SORUN 9:

Saç ekimden sonra bakımın ihmal edilmesi.

Saç ekimden sonra bakımın ihmal edilmesi istenmeyen sonuçlara neden olabilir.ÇÖZÜM:Saç ekiminden sonra en önemli konu, saç bakımıdır.Tavsiye edilen talimatlar doğru ve eksiksiz takip edilerek bakımın titizlikle yapılması gerekir. Sigara da içilmemelidir. Saç bakımı üçüncü günden sonra, ekilen saçların ve ekimde oluşan partiküllerin özel bir losyonla yumuşatılıp,pH5.5şampuanla yıkanması işlemidir. Yedi gün boyunca saçların kontrolleri ve takibi yapılmalıdır. Operasyon sonrası verilen ürünler ve ilaçların düzenli olarak kullanımı, operasyon sonrası saç bakımına destek verir ve iyileşme çok hızlı sonuçlanır.SORUN 10:

Saçların ekimden sonra iyileşme döneminde, Minoksil,Rogain gibi maddelerin kullanılması.

Kullanırken damarları geçici olarak genişletip,bırakan, bu nedenle de sağlam köklerin damar yapısını da bozan Minoksidil maddesini kullanmak ve bırakmak, sağlıklı saçları bile daha verimsiz hale getirecektir.ÇÖZÜM:Bu tür maddelerin kullanımından uzak durulmalıdır.