İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekimi sonrasında insanların sıklıkla merak ettiği bazı konular bulunmakta ve kafalarında bundan sonra ne yapacaklarına dair birçok soru işareti oluşmaktadır. Saç ekimi  sonrası yapılması gerekenler ile ilgili bilgileri doktorunuz sizlere ayrıntılı bir biçimde anlatacaktır. Ancak genel hatları ile saç ekimi operasyonundan sonra neler yaşanacağından bahsetmek gerekirse, bilmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Saç ekimi operasyonu sonrasında, saçlarınızın tekrar çıkmaya başlaması üç ayı bulacaktır. Üç ay sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlayan saçlarınız, sekizinci ay itibari ile çoktan taranabilecek seviyeye gelmiş olacaktır. Çoğu kişinin, operasyon sonrasında anında saç çıkmasını beklemesi ve bunun sonucunda operasyonun başarısız geçtiğini düşünerek paniğe kapılması yanlış ve gereksiz bir davranıştır. Saçlarınızı 3. aydan itibaren kazanacağınızı bilmeniz gereklidir.

Buna benzer bir sorun olarak, operasyon sonrasında saç dökülmeleri, kırılmalara bağlı olarak yaşanabilir. Bu süreç de hastaların genellikle merak ettiği ve paniğe kapıldığı bir dönemdir. Kırılmalardan ötürü kaynaklanan saç dökülmeleri, 90 günden itibaren düzelecek ve verimli saçlar elde edilecektir.

Saç ekiminden sonra hareketlerinizde bir kısıtlama yapmanız gerekli değildir. İsterseniz tatile, isterseniz iş seyahatine çıkabilirsiniz. Doktorunuzun bu konuda özel bir tavsiyesi olmadığı sürece, dilediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Aynı şekilde, saç ekimi operasyonu sonrasında günlük hayatınızda bir değişiklik yapmanız gerekmemektedir. Günlük hayatınızı dilediğiniz gibi sürdürebilir, hareketlerinizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Saç ekimi operasyonunun günlük hayatınıza tek etkisi, operasyon sonrasında yaklaşık üç dört günlük süreç içerisinde, kafa bölgenizde görsellik olarak bir takım olumsuzluklar yaşanabilir. Bu kısa iyileşme süreci tamamlandıktan sonra herhangi bir problem yaşamadan hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası doktorunuzun size söyleyeceği tavsiyelere uymanız önemlidir. Böylece saçlarınızın operasyon sonrası bakımı ve ne gibi şeylere dikkat etmeniz gerektiği konusunda öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenmiş ve uyguluyor olacaksınız.

Saç ekimi operasyonu ağır bir operasyon değildir. Günlük hayatınıza herhangi bir olumsuz etki yapmayacaktır.

Saç ekimi öncesi tavsiyeler başlıklı yazımızı okumadıysanız eğer linke tıklayarak o yazımıza da göz atabilirsiniz.