İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekimi operasyonu yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konulara dikkat etmeniz, saç ekimi operasyonunuzun sağlıklı ve kolay geçmesi açısından size avantajlar sağlayacaktır. Doktorunuzun sizin üzerinizde yapacağı tahliller ve analizler sonucunda, yapmanız gereken her şey tarafınıza anlatılacaktır. Böylece operasyonun rahat geçmesi için her türlü bilgiyi edinmiş ve uygular hale gelmiş olacaksınız.

Saç ekimi operasyonu öncesi yapmanız gereken şeyler ile ilgili bilmeniz gerekenler şu şekilde;

Öncelikli olarak, saç ekimi operasyonu öncesinde, 72 saat boyunca aspirin, alkol ve benzeri, kan akışını sulandırabilecek herhangi bir madde alınmamalıdır. Kan akışınızın sulanması, hızlanmasına sebep olarak ameliyat esnasında olumsuz komplikasyonlara sebebiyet verebilir.

Ameliyata karnınız aç gelmelisiniz. Mümkünse ameliyat günü herhangi bir şey yememeniz önerilir. Ameliyata önü açılabilen, gömlek gibi bir kıyafet ile gelmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ameliyat sonrasında kullanmak için, birkaç gün oluşabilecek kötü görüntüyü örtmesi için de şapka, bandana gibi aksesuarları yanınızda getirmeniz önerilir.

Saç ekimi operasyonu için tercih ettiğiniz tekniği de iyi belirlemeniz gereklidir. Örneğin, günümüzde FUE saç ekimi gibi verimli ve daha kolay teknikler dururken, FUT tekniği gibi doku nakli ve operasyon gerektiren saç ekimi yöntemlerini tercih etmeniz doğru değildir. Yapacağınız bir araştırma ile en rahat tekniği bulabilir ve tercih edebilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu öncesinde, kişinin en uygun kliniğe başvurması da önemlidir. Çünkü, tecrübe ve uzmanlık, saç ekimi operasyonunda önemli bir etmendir. Ne kadar tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirilen bir operasyon ile saç ekimi yaptırırsanız, o kadar verimli saçlara sahip olmanız mümkündür. Aynı şekilde, size ameliyat öncesi ve sonrasında en iyi şekilde rehberlik edebilecek klinikleri tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Saç ekimi operasyonu öncesinde, doktorunuzun size söylediği tavsiyeleri dikkate almalı ve uygulamalısınız. Böylece operasyon sırasında herhangi bir sorun yaşanmadan verimli saçlara sahip olabilirsiniz.