İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

PRP Nedir?

PRP (Platelet Rich Plazma) olarak kısaltılan bu terim, plazma yönünden zenginleştirilmiş kan olarak tarif edilebilir. Bu uygulamada, tamamen kişinin kendi kanı kullanılır.

PRP nasıl elde edilir?

Kişiden alınan bir tüp kan santrifüj edilir. Serumu ve plazması ayrılan kanın plazma kısmındaki kök hücre ve yapılandırıcı kısmı yoğun olan tarafları ayrılarak uygulamaya hazır hale getirilir.

PRP nasıl uygulanır?

Elde edilen bu zengin plazma içeriği, uzman kişi tarafından kafa derinize ve saç köklerinize enjekte edilir.

PRP’nin saça etkisi nasıldır?

PRP uygulamasındaki amaç, saç köklerinde canlandırma sağlamak ve dökülmenin önüne geçmektir. Saç tellerini güçlendirerek yeniden çıkması sağlanır. Yeni çıkan saçlar, eskisinden çok daha gür ve kaliteli olmaktadır.

Uygulama sırasında acı hissedilir mi?

Uygulama, ucu çok küçük enjektörlerle yapıldığı için acı hissi de çok az olmaktadır. Sonrasında çok hafif bir acı hissedilebilir, ancak katlanılmaz bir acı değildir.

PRP kimlere uygulanabilir?

Saç dökülmesi ve saç kökü zayıflayan kişilerin yaptırabileceği bir uygulama olan PRP, aynı zamanda saç ekimi sonrası saç köklerini güçlendirmek isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir.

PRP uygulamasının herhangi bir yan etkisi var mıdır?

PRP uygulamasında, kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon ya da yan etki gözlenmemiştir.

Uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama süresi, ortalama 30 dakika ilâ 45 dakika arasında değişmektedir.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, içerisinde vitamin, mineral ve onarıcı maddeler bulunan karışımın kafa derisinin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisinde, öncelikle kişinin saç teli alınır ve incelenir. Saç telleri ve kökü incelendikten sonra gerekli olan bileşenlerin neler olduğu öğrenilir. İhtiyaç duyulan bileşenlerden bir serum hazırlanır. Hazırlanan bu serum, uygun miktarlarda saçın tamamına ya da dökülmenin yoğun olduğu bölgelerdeki kılcal damarlara uygulanır.

Saç mezoterapisini kimler yaptırabilir?

Saç mezoterapisinde ana amaç saç köklerini güçlendirerek dökülmeyi engellemek olduğu için;

  • Kansızlık kaynaklı saç dökülmeleri yaşayanlar
  • Hamilelikte aşırı saç dökülmesi yaşayan kadınlar
  • Mevsim dönüşlerinde aşırı saç dökülmesi yaşayan kişiler rahatlıkla bu uygulamayı yaptırabilir.

Saç mezoterapisini kaç kere yaptırmak gerekir?

Saç mezoterapisini yaptırmaktaki amacınız mevsim dönüşlerinde rutin olarak gözlemlenen saç dökülmesi ise bir kere yaptırmak yeterlidir. Ancak kellik durumu ortaya çıkmaya başlayacak kadar dökülme artmış ise seansları tekrarlamak gerekebilir.