İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Orenda Bioteknik uygulama nedir?

Orenda bioteknik uygulama, aşırı saç dökülmesine maruz kalan kişiler için özel olarak geliştirilmiş bir yöntemdir.

Bu yöntem iki aşamadan oluşur. Bu son derece modern yöntemde, dökülen saçların daha hızlı ve gür çıkmalarını sağlarken, henüz ölmemiş saç köklerinin de canlandırılmasını amaçlanmaktadır. Böylece kellik sorununun henüz başlamadan önüne geçilmiş olur. Uyuyan saç uzama ve yenileme hücrelerini harekete geçirir. Yeni çıkacak olan saçların eskisinden daha güçlü ve gür çıkması sağlanır. Toplamda 8 seanstan oluşan bu yöntem basitçe, serumun saç derisi altına nüfuz etmesi olarak tarif edilebilir.

Orenda Bioteknik uygulama nasıl ortaya çıkmıştır?

Bu uygulama ilk olarak 2008 yılında İspanya’da gerçekleşen In-Cosmetics Fuarında bitkisel kaynaklı, son keşiflerden olan Malus Domestica ekstraktı keşfi ile ortaya çıkmıştır.

Saç köküne uygulanabilen bu bitki özütü ilk kök hücre özü olmakla beraber hücrelerin yenilenmesini de sağlıyor.

Orenda Bioteknik uygulaması nasıl yapılıyor?

Bu uygulamada ilk olarak saç derisine, yedirilecek olan serumu emmesi için ozon buharı verilir. Ardından ucu çok ince olan iğneler yardımıyla çok küçük mikro kanallar açılır. Ve ikinci işleme geçilir. İkinci işlemde, bu bitkisel kaynaklı Orenda Serum saç derisine uygulanır. Uygulamanın sonunda saç kökleri güçlendirilmiş olur.

Uygulama sırasında acı hissedilir mi?

Uygulama sırasında ozon buharının ardından açılacak mikro kanallar için kullanılan mm’lik iğne benzeri alet gözün göremeyeceği kanallar açtığı için çok az acı hissedilse bile bunun dışında herhangi bir acı hissedilmez.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Tamamen bitkisel kaynaklı olan bu serumların bugüne kadar hiçbir yan etkisi gözlenmemiştir.

Kimler bu uygulamayı kullanabilir?

Saç dökülmesi yaşayan veya mevcut saçlarını korumak isteyen kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilir.  Ayrıca, saç ve sakal kıran gibi bazı hastalıklara da iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Saç dökülmesine olan etkisi

Zayıf ve güçsüz olan saç köklerine nüfuz ederek onları uyaran bu serum, saç köklerini yeniden güçlendirerek onların eskisinden daha gür ve kalın çıkmasına yardımcı olabilmektedir.

Uygulama sonrasında saçlar eskisinden çok daha güçlü ve gür bir yapıya sahip olmaktadır.
Yine bu uygulamanın da steril koşullar altında uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir.

Uzun vadede etkili bir çözüm sunan bu uygulama saç dökülmelerini yavaşlatarak  yeni saç oluşumuna destek vermektedir.