İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Rinoplasti, genel anlamı itibari ile, burnun kıkırdak yapısında yapılacak olan düzeltmelere verilen isimdir. Rinoplasti ile, burunda nefes problemlerine veya estetik sorunlara yol açan kıkırdak yapı bozuklukları düzeltilerek, istenilen sağlık koşulları sağlanır.

Rinoplasti, genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bunun sebebi ise, burun gibi hassas bir bölge çalışırken hastadan kaynaklı yaşanabilecek her türlü problemin kontrol altında tutulmasıdır. Genel anestezi ile yapılan her operasyonda olduğu gibi, rinoplasti operasyonunda da ameliyat öncesinde yapılması gereken testler bulunmaktadır. Özellikle narkoz ve benzeri maddelere karşı yapılan bu testler, doktorunuz tarafından, sizler için en doğru şekilde gerçekleştirilecek ve ameliyat hakkında yeteri kadar bilgi verilecektir.

Rinoplasti operasyonunda, burun bölgenizde yer alan kemik, çeşitli cerrahi yöntemler ile, isteğinize bağlı olarak uygun hale getirilir. Ülkemizde sıklıkla rastlanan ve nefes almayı engelleyen kemik yapılarına sebep olan bozukluklar da rinoplasti aracılığıyla ortadan kaldırılabilmektedir.

Rinoplasti operasyonunun herhangi bir komplikasyonu söz konusu değildir. Operasyon, duruma bağlı olarak birkaç saat içerisinde kolayca bitirilerek, hastanın sağlığına kavuşması sağlanabilir. Operasyon sonrasında genellikle bir gün hastanede kalmak önerilse de, hastanın sağlık durumuna göre buna gerek görülmeyebilir.

Rinoplasti, ülkemizde de pek çok cerrah tarafından ustalıklar gerçekleştirilmektedir. Özellikle, her yaşta ortaya çıkabilen ve insanın nefes almasında büyük zorluklara sebep olan kemik yapısı kaynaklı bozuklukların düzeltilmesinde rinoplasti en kolay yöntemdir. Bu yöntem aracılığıyla, tam kalıcılıkta ve herhangi geçerliliğini yitirmiş bir yöntem ile uğraşmaya gerek kalmadan, dilediğiniz gibi bir solunum sistemine, istediğiniz gibi estetik bir buruna sahip olmanız mümkündür.

Rinoplasti operasyonu estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Rinoplasti operasyonunda istenmeyen komplikasyonlar çok nadirdir. Ancak bu operasyonların uzman kliniklerin, alanlarında tecrübe sahibi doktorları tarafından gerçekleştirilmesi önemli bir gerektir. Eğer rinoplasti operasyonu tecrübeli bir klinik tarafından yapılmaz ve doktorların nitelikleri yetersiz gelirse, beklenmedik komplikasyonlar ile karşılaşma riski her zaman bulunmaktadır.