İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kadınlarda meme bölgesi, özellikle estetik açıdan öneme sahip olan, kendine güveni yerine getiren ve bir çok konuda vücudun ihtiyaç duyduğu bir bölgedir. Bu bölgenin normal boyutlarından büyük veya küçük olması birçok açıdan kişiye zarar verebilmektedir.

Örneğin, meme bölgesinin normalden küçük olması, kişinin kendine güveninin ve cinsel çekiciliğinin azalması ile, akabinde depresyon başta olmak üzere birçok ruhsal rahatsızlığa sebebiyet vermektedir. Aynı şekilde, vücutta dengesizlik oluşturabilme ihtimali de bulunmaktadır. Bu dengesizlik durumunda, üst ve alt vücut arasında, motor faaliyetlerin tam olarak yerine getirilememesi durumu ile karşılaşılabilir.

Meme bölgesinin normalden büyük olması durumunda ise, başta şeker hastalığı olmak üzere çok sayıda hastalığa sebebiyet verebilir. Bunun dışında, omuz ve sırt ağrıları, baş ağrıları, sütyen askısından dolayı omuz bölgesinde yaşanabilecek çöküntülerin yanısıra, spor aktivitelerine katılamama, etrafa karşı rahatsızlık duyma problemleri de yaşanabilmektedir.

Tüm bunlara karşı meme küçültme ve büyütme operasyonları yapılarak çözüm sağlanabilmektedir. Bu problemlerin dışında, meme bölgesinde sarkma veya meme oluşmaması da estetik meme cerrahisi ile müdahale edilebilecek durumlar arasında yer almaktadır.

Meme küçültme operasyonlarında, meme içerisindeki yağların bir bölümü alınmak ve bölge derisi tekrar sıkılaştırılmak sureti ile doğal ve sağlıklı bir görünüş oluşturulur. Aynı şekilde, meme büyütme operasyonlarında ise, deri altına silikon madde eklemesi yapılarak, doğal ve sağlıklı göğüsler elde edilmesi mümkündür.

Meme büyütme ve küçültme operasyonları esnasında, yara izi oluşumu minimuma indirilir, bu sayede bu bölgede bir estetik operasyon olduğunun anlaşılması çok zor hale gelir. Söz konusu ameliyat, 18 yaşını geçmiş herkese uygulanabilecek bir operasyondur. Hastanın isteği doğrultusunda tüm opsiyonlar göz önünde bulundurularak en verimli ve en sağlıklı sonuç elde edilir.

Meme büyütme ve küçültme operasyonları, profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapıldığında, meme ucu ve halkası kaybetme riski çok nadir bir komplikasyondur. Bunun dışında, operasyon sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir ciddi komplikasyon bulunmamaktadır.

Her yıl binlerce kadının başvurduğu bu operasyonun, mutlaka deneyimli ve uzman ekipler tarafından yapılması gereklidir.