İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Liposuction, bir diğer adı ile, yağ aldırma operasyonu, deri altında biriken ve fazla kilolarla birlikte çeşitli sağlık problemlerine sebep olabilecek yağların, “suction” yani emme yöntemi ile bulundukları bölgeden alınması sureti ile gerçekleştirilen ameliyattır.

Liposuction ameliyatı, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’de, bayanların sıklıkla tercih ettiği bir operasyondur. Bu operasyon sonucunda fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkündür. Ancak, ameliyat öncesinde hastanın ideal kilosuna inmesi tavsiye edilmektedir.

Liposuction operasyonu, direk olarak bir zayıflama işleminden öte, vücudunuzu şekillendirecek bir operasyon olarak görülmelidir. Bu nedenle, çoğu profesyonel klinik, hastalara liposuction operasyonundan önce ideal kilolarına inmelerini veya yaklaşmalarını önermektedir.

Liposuction operasyonu, birden fazla seansta yapılabileceği gibi, yalnızca tek bir seansta da istenilen seviyelerde yağ alımını sağlayabilir. Bir seferde alınabilecek yağ miktarının sınırlı olması ve fazla yağ alımının hastanın sağlığını olumsuz etkileyeceği bilindiği için, seanslara bölünerek istenilen sonuca ulaşılmak hedeflenmektedir.

Liposuction operasyonu, sanıldığının aksine, tehlikeli bir operasyon değildir. Bu operasyon ile yağ alınan bölgelerde yara izi ve kalıcı morluklar oluşmaz. Morlukların oluşumu, yeni geliştirilen teknikler sayesinde eskiye göre çok daha az bir seviyeye indirilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ve yeni estetik metodları bulunması sayesinde, liposuction işleminden sonra oluşabilecek morluklar 3 ile 4 hafta arasında bir sürede tamamen kaybolmaktadır.

Yağ aldırma operasyonu sonrasında, herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Hissedilse bile fazlasıyla hafif ve dikkate bile alınmayacak kadar düşük seviyelerde olmaktadır. Liposuction uygulanan bölgede, zaman zaman uyuşmaların görülmesi mümkündür. Bununla birlikte, eğer morluk olan bölgelere dokunursa hastanın acı hissetmesi gayet doğaldır.

Operasyon sonrasında, iyileşme sürecini hızlandırmak için, doktorun önerisine bağlı olarak üç veya dört hafta süre ile sıkı bir korsenin takılması faydalıdır. Bu korse, operasyon sonrası tam iyileşme sürecini hızlandırıcı bir faktördür.

Liposuction operasyonuna halk arasında büyük şüpheler ile yaklaşılmaktadır. Ancak söz konusu operasyon gayet basit ve herhangi bir komplikasyon yaşatmayan, uzman hekimler tarafından kolaylıklar gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Liposuction operasyonu yaptıracağınız kliniğin bu işteki tecrübesi ve hekimlerinin deneyimleri mutlaka dikkate almanız gereken bir ölçüttür.