İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kulak, tüm vücutta en çok göz önünde olan noktalardan biridir. Özellikle genç ve çocuk yaştaki insanlar, eğer uzun kulaklara sahiplerse, toplumda alay konusu olmaya ve dalga geçilmeye başlıyorlar. Özellikle çocuklar için, okullarda sıklıkla karşılaşılan bu durum karşısında, kişiler psikolojik olarak bunalımlara, rahatsızlıklara kapılabilmekteler.

Söz konusu bu alay edilme problemi, çocuk yaşta bir travma oluşturarak ömür boyunca unutulamayacak bir takıntı haline gelebilmektedir. Bu durum, kişinin ilerleyen hayatında da problemler yaratabilmekte, sorunlu bir birey haline getirebilmektedir. Özgüven konusunda problemler yaşayan birey, tüm ömrü boyunca sıkıntı çekebilmekte ve başarısızlıklar yaşayabilmektedir. Bu sorunun önüne geçmek için psikolojik terapilerden ziyade, kulak estetiği kesin ve hızlı bir çözüm olacaktır.

Kulak, yapı itibari ile ortalama 4 yaşında gelişimini tamamlar. Bu durumda, kişi 4 yaşından itibaren her yaşta kulak estetiği operasyonu geçirmeye müsaittir. Kulak estetiği, her yaştan kişi üzerinde yapılabilecek bir operasyon olduğu gibi, çocuklarda da 4 yaşından itibaren yapılabilir.

Travmaları ve alay edilmeleri önlemek amacıyla, operasyonun çocukken yapılması daha avantajlıdır. Özellikle kozmetik iyileşme çocuk yaşlarda daha hızlı olacağı için, çocuk yaşta yapılan bir kulak estetiği çok daha etkili sonuçlar verecektir. Tüm bunların yanında, bir de kulak içinde bulunan ve kulağın yapısının temelini oluşturan kıkırdak yapının bu yaşlarda daha esnek olması, kulak estetiği operasyonundan elde edeceğiniz verimi artıran önemli unsurlardan biridir.

Kulak estetiği operasyonu sonucunda, çocuklarda bir gün, yetişkinlerde ise iki üç gün içerisinde normal hayata dönmek mümkündür. Narkoz ile gerçekleştirilen bu operasyonda, dikişler kulak arkasına gizlendiği için, iyileşme süreci içerisinde herhangi bir görünür iz meydana gelmemektedir.

Kulak estetiği sonrasında tamamen doğal bir görünüş oluşacak ve normal bir kulaktan farklı bir tarafı olmayacaktır. Özellikle son zamanlarda geliştirilen teknolojiler sayesinde, kulak estetiği operasyonlarında çok daha verimli, tam olarak istenen sonuçlar elde edilebilmektedir.