İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kaş kaldırma operasyonu, kaşları normalden daha aşağıda olan ve bu nedenle mimikleri üzgün veya daha sinirli gibi görünen insanların sıklıkla başvurduğu, operasyon sonrasında kişilerin hayatında büyük oranda olumlu değişiklikler sağlayabilen bir operasyondur. Özellikle, bu operasyon sonrasında, kişiler ile karşılaşan insanların, artık eskisi kadar sinirli veya üzgün görünmeyen mimiklerinden dolayı, ön yargıya kapılmadan değerlendirmeleri mümkün olmaktadır.

Kaş kaldırma operasyonuna ihtiyaç duyan kişiler, istem dışı olarak yüzlerinde beliren başarısızlık veya sinirlilik mimikleri sebebiyle, hayatları boyunca pek çok durumda, ister istemez olumsuz etkileşimler ile karşılaşmışlardır. Ancak günümüz modern tıp ve estetik cerrahi imkanları sayesinde, kaş kaldırma operasyonları kolaylıkla yapılabilmekte, sizi bu sorundan kurtarabilmektedir.

Kaş kaldırma operasyonları çoğunlukla, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Doktorunuz, ameliyat öncesi yapacağı bazı testler ile herhangi bir komplikasyon gelişip gelişmeyeceğini kontrol edecek ve böylece başarılı bir ameliyat geçirmenizi sağlayacaktır.

Kaş kaldırma operasyonları, eskiden kafa derisini germe yöntemi ile yapılırdı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde, mikro cerrahik aletlerin ve kameraların yardımıyla, deri altından yapılan bu operasyon sonucunda hasar ve yara izi çok düşük seviyelere indirilmektedir.

Kaş kaldırma operasyonu sonucunda dilediğiniz yükseklikte kaldırılmış kaşlara ve yüzünüzde artık belirmeyecek olan yüz çizgilerine sahip olursunuz. Böylece erken yaşlanmış görüntünüz ile birlikte, başarısız, üzgün veya sinirli gibi görünen mimikleriniz de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Kaş kaldırma operasyonunun süresi yarım saat ile bir saat arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Hasta, doktorunun yaptığı testlere göre birkaç saat içerisinde taburcu olabilmektedir. Ancak operasyon sonrasında saçlarınızı, yüzünüzü yıkamanıza ve duş almanıza 4 veya 5 gün sonra izin verilmektedir.

Kaş kaldırma operasyonundan sonra kimi zaman ağrılar oluştuğu gözlemlenmiştir. Ancak bu ağrılar ağrı kesiciler yardımıyla kolaylıkla önlenebilmektedir. Bunun dışında, operasyon sonrasında oluşabilecek morluklar on gün içerisinde ortadan kalkacaktır ve dikişleriniz alınacaktır. Bu süreden sonra istediğiniz gibi, her türlü aktiviteyi yapabileceğiniz gibi, yorucu ve özellikle başınızı öne eğmenizi gerektirecek aktiviteler için birkaç hafta daha beklemeniz gerekecektir.