İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Karın germe operasyonu, diğer adıyla karın bölgesi estetiği, vücudunuzun karın bölgesinde yer alan fazla yağların alınması, sarkmış dokunun onarılması veya arasında mesafenin çeşitli sebeplerden dolayı büyümüş olan karın kaslarının düzeltilmesi gibi amaçlarla yapılan cerrahi operasyondur.

Karın germe operasyonuları genellikle kadınlar tarafından tercih edilmekle birlikte, her iki cinsiyet için de talep gören bir operasyondur. Karın germe operasyonunda, fazla kilolar sonucunda sarkmış olan mide derisi ve buna bağlı olarak oluşabilecek tüm estetik bozukluklar düzeltilmektedir.

Karın derisi operasyonu dahilinde, eğer gerekli ise liposuction işlemi de uygulanmaktadır. Bu durumda, tam olarak istediğiniz görüntüye kavuşamanız mümkün olmaktadır. Karın germe işlemi, genellikle hamilelik sonrasında oluşan sarkma ve fazla kiloların giderilmesi amacıyla başvurulan bir yöntemdir. Çoğu kadın, hamilelikten sonra veremediği kilolar ve sarkan deri sebebiyle oluşan estetik bozukluğun giderilmesi için karın germe işlemine başvurmaktadır.

Karın germe işlemi sırasında, başvuran hastanın durumuna göre, öncelikli olarak bazı testler yapılır. Karın germe operasyonu genel anestezi altındayken yapılacağı için, narkoz ve narkoz benzeri kimyasallara karşı herhangi bir komplikasyon gelişmeyeceğinden emin olmak gereklidir.

Karın germe operasyonu, ortalama olarak bir ile iki saat arasında bir sürede gerçekleşmektedir. Söz konusu bu süre içerisinde, gereken yağ çekme ve karın germe işlemi yapılarak hastanın dilediği forma kavuşması sağlanmaktadır.

Karın germe operasyonu yalnızca estetik kaygılarla değil, dolaşım sistemi bozukluklukları gibi şikayetler ile de yapılabilecek olan operasyonlardandır. Karında olan sarkmalar nedeniyle olumsuz etkilenen iç organlar ve dolaşım sistemi, karın germe operasyonları sayesinde düzelebilir ve vücudunuz rahatlayabilir.

Karın germe operasyonu sonrasında, hastanın birkaç gün hastanede kalması gereklidir. İkinci günden itibaren kan dolaşımını hızlandırmak amacıyla hafif yürüyüşler yapması gereken hastanın bir süre de evde dinlenmesi sağlık açısından iyi olacaktır. Ameliyattan, duruma göre üç dört gün içerisinde hayatınız normale dönmeye başlayacaktır. Elbette, bu dönemde de karın kaslarını zorlayacak aktivitelerden kaçınmak önemlidir.

Karın germe ameliyatı sayesinde, dilediğiniz görünüşe sahip olmanız hiç de zor değildir. Bu operasyon uzman hekimlerin denetiminde çok kolay atlatılmaktadır.