İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kalçalar çağlar boyunca her zaman kadınların vücutlarındaki en estetik noktalardan biri olmuştur. Atasözlerinde bile her zaman güzel ve düzgün kalçalı bir kadının tercih edileceğinden bahsedilmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi kültürümüzde de kadınlarda kalça önemli bir tercih sebebi olmuş durumdadır. İyi kalçalara sahip bir kadın, daha estetik bir görünüşe sahip olacağı için, her zaman daha fazla ilgi çekecektir.

Neredeyse tüm kadınlar, tarih boyunca dolgun kalçaları arzulamış, dolgun kalçalar için çabalamışlardır. Bunun bir çok örneğini rönesans Avrupa’sında görmemiz mümkün olmaktadır. Çoğu zaman korseler ve elbiselerin kalça kısımlarına ek malzemeler yerleştirerek elde edilmeye çalışılan kalçalar, şu an için, günümüz teknolojisi ile, cerrahi kalça operasyonları aracılığıyla çok kolay bir biçimde elde edilebilmektedir.

Kalça büyütme ve küçültme operasyonları, günümüzde uzman doktorlar ve tecrübeli klinikler tarafından birden fazla yöntem ile yapılmaktadır. Uygulanacak yöntem, derinin altında yağ dokusu enjekte edilmesi, silikon madde ilavesi veya yağ alımı gibi pek çok farklı çeşitlere sahip olabilmektedir. Kalça büyütme veya küçültme operasyonu yaptırmak istenen kişi için hangisinin uygun olduğunu uzman hekimler belirleyerek, uygun testlere göre operasyonlara başlayacaktır.

Genellikle narkoz altında yapılan bu operasyon sonucunda, kişi, dilediği gibi dolgunlaştırılmış, dikleştirilmiş veya küçültülmüş kalçalara sahip olabilmektedir. Kalça estetiği operasyonları sonrasında genellikle hastanın hastanede kalması gerekmemektedir. Operasyon sonrasında taburcu edilen hastanın ortalama üç ile altı hafta kadar bir süre ile, özel tasarlanmış korseyi kullanması gereklidir.

Operasyon sonra tamamen iyileşme süreci üç ile altı gün arasında değişkenliğe sahiptir. Bu süreden sonra kalça bölgesinde herhangi bir problem görülmemektedir. Kalçanın tam olarak şekillenmesi ve şişliklerin ortadan kalkması ise dört ile altı ay sürecektir.

Kalça büyütme veya küçültme operasyonlarında, herhangi bir komplikasyon veya ortaya çıkabilecek bir sorun riski bulunmamaktadır, operasyon son derece kolaydır.

Ayrıca kalça büyütme veya küçültme operasyonlarına yalnızca kadınlar değil, erkekler de başvurarak, istedikleri biçimde kalçaları elde edebilmektedir.