İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Estetik cerrahi, özellikle son yıllarda ülkemizde de giderek yaygınlaşmaya başlayan, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sıklıkla, hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği, güzelliğinizi koruyabileceğiniz ve vücudunuzda bulunan, istemediğiniz noktaları dilediğiniz gibi düzelterek güzelliğinize güzellik katabileceğiniz cerrahi alanına verilen isimdir.

Eskiden, insanlar estetik cerrahiden çekinerek, yapılan operasyonların ne kadar zorlu ve acılı geçtiği konusunda kulaktan uydurma bilgilere inanırdı. Fakat günümüzde, estetik cerrahi alanı fazlasıyla gelişmiş ve son teknoloji yöntemleri bünyesinde barındıran bir alan haline gelmiştir. Özellikle kliniklerin, klinikler bünyesinde çalışan doktorların tecrübeleri sayesinde, tüm bu uydurma söylentilerin hiçbir niteği kalmamıştır.

Estetik cerrahi alanının kapsamında, liposuction işleminden yüz gerdirmeye kadar geniş operasyon seçenekleri bulunmaktadır. Estetik cerrahi, günümüzde en son teknoloji ile yapılabilmekte, çok çeşitli uygulamalar sayesinde tam olarak istenen sonuçları verebilmektedir. Tüm bunların yanında, estetik cerrahi uygulaması yapan doktorların bu alanda yıllarca edindikleri deneyimler de çalışmaları kolaylaştırmaktadır.

Estetik cerrahi ile yüz gerdirme, burun estetiği, kalça şekillendirme, göğüs büyütme veya küçültme gibi çok çeşitli operasyonların yapılması mümkündür. Tüm bu operasyonları kapsamına alan estetik cerrahi, uzun yıllardır ülkemizde de sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Ülkemizde, estetik operasyonları başarıyla yerine getirebilen klinikler bulunduğu gibi, uzak durulması gereken, başarısız ve yalnızca olumsuz sonuçlar doğuracak olan operasyonlar yapan, amatör, kalitesiz klinikler de bulunmaktadır. Estetik cerrahi operasyonları hassas operasyonlar olduğu için, hijyenik bir ortam, tecrübeli bir ekip gerektirmektedir. Eğer estetik cerrahi operasyonuna başvurmayı düşünüyorsanız, tecrübeli ve kaliteli bir kliniğe başvurmanız önemlidir. Ayrıca operasyon öncesinde doktorunuzun sizlerin tüm sorularına, merak ettiklerinize yanıt verebilmesi, istediğiniz gibi bilgilendirebilmesi de tercih kriterleriniz arasında bulunmalıdır.

Estetik cerrahi ile güzelliğinize güzellik katarken, aynı zamanda tüm bu operasyon sürecini kolayca atlatabilmeniz için operasyon sonrası desteğe ihtiyacınız vardır. Bu destek gerekli bilgilendirmeler ve uyarılar ile sağlık kuruluşunuz tarafından sağlanmalıdır.

Estetik cerrahinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrendiğinize göre, uygun, tecrübeli bir klinik seçerek, dilediğiniz gibi estetik operasyona başvurabilirsiniz.