İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç sorunları yaşayan kişiler, genellikle evde hazırladığı maskeleri, bakım kürlerini ve bitkisel ürünleri kullanarak, saç sorunlarını yok etmeye çalışır. Oysa saç derisinde ve saç köklerinde oluşan sorunlar, zamanla saçların kurumasına, tel tel ayrılarak dökülmesine neden olur. Bu sebeple saçların dökülmesini engellemek için, ilk olarak saç derisinde oluşan sorunların yok edilmesi ve saç köklerinin daha fazla beslenebilmesi sağlanmalıdır. İsviçre dağlarında yetişen, değişik bir cins yeşil elmadan üretilen orenda saç aşısı, saç sorunlarını yok etmekte başarılı bir üründür. Saç derisi ve saç köklerinde oluşan, tüm sorunları çözen bir uygulama olarak dikkat çeker.

Orenda Saç Aşısının İçeriği

Orenda saç aşısının içeriğinde yer alan yeşil elma, yani Malus Domestica, doku kök hücrelerine sahiptir. Malus Domestica ile hazırlanan Orenda saç bakım aşısı ise saçları güçlendirme ve ömrünü uzatma konusunda oldukça etkili bir üründür. Bu sebeple İspanya’da en yenilikçi bitkisel ürün seçilmiştir. Saç tellerinin daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlayan, saç dökülmesini engelleyen, tamamen doğal içerikli bir üründür. Düzenli olarak Orenda saç aşısı kullanan kişilerde görülen değişim, şu şekilde sıralanabilir;

  • Malus Domestika sayesinde, saç derisinde ve köklerinde yer alan hücreler yenilenir, canlılığı artar. Bu sayede kısa süre içinde saç telleri güçlenir.
  • Saç derisinde yer alan hücreler, daha uzun süre dayanıklı hale gelir. Orenda saç aşısı, saç dökülmesini önlemekte oldukça etkilidir.
  • Hücrelerin yaşlanma süresi uzar, yani mevcut saç tellerini güçlendirir.
  • Saç derisinde, yeni hücre oluşması mümkündür. Saç derisinde yer alan henüz ölmemiş saç köklerini uyararak, yeni saç telleri çıkmasını sağlar.

Orenda Saç Bakım Aşısı Nasıl Uygulanır?

İlk olarak uygulama yapılacak alana ozonlu sistemle, dokunun emilim gücünü arttırmak için 5 dakika ozonlu buhar verilir. Ardından, altın uçlu özel dermapen kullanılarak saçlı deride yüzlerce mikro kanal açılır. Bu kanallar gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi uygulama esnasında mikro derecede tolere edilebilir acı hissi anlık olarak hissedilebilir. Daha sonra, Malus Domestica özütüyle özel olarak hazırlanmış, Orenda Bioteknik Serum, özel bir aparat ile emilimin en üst düzeyde gerçekleşeceği şekilde saçlı deriye uygulanır. Böylece bitkisel kaynaklı ilk kök hücre özütü olan Malus Domesticalı Orenda Serum’un hücre yenilenmesine destek vermesi sağlanır. Zayıf ve güçsüz kalan foliküller uyarılır. Bu işlemle, saçların çok daha canlı ve genç görünmesi sağlanırken, normal saç döngüsünde dökülen saçların yerine gelecek olacak saç tellerinin daha fazla çıkmasına destek verilir.