İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Lazer Epilasyon nedir?

Lazer epilasyon tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen hem bayanların hem de erkeklerin başvurabileceği bir epilasyon yöntemidir.  Burada işlemi manuel olarak bir uzman gerçekleştirir ve doğrudan kıl köklerini hedef alır.

Lazer Epilasyon nasıl etki eder?

Lazer epilasyon cihazından çıkan ışınlar kıl köklerine gönderilir ve lazer enerjisi ısı enerjisine dönüşerek kıl kökleri tarafından emilir. Bu sayede kıl kökleri zamanla zayıflar. Zayıflayan kıl kökleri artık uzamaz. Zayıflayan kıl kökleri her seansta biraz daha ölür ve zamanla işlevini tamamen yitirir. Lazer epilasyona başlamadan önce tüylerin bir ay önceden kökünden alınmaması ve sarartılmaması gerekir.

Kimlere uygulanabilir?

14 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir. Ancak sarı renkteki tüyleri cihaz iyi göremez, bu durumda seansların süresi biraz uzar. Bu yüzden başlamadan önce tüy tipi ve rengi önceden bilinmelidir. Ayrıca lazer epilasyona başlamadan önce bir dermatologdan görüş alınması hem alacağınız sonucu hem de sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Kaç seans gitmek gerekir?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmekle beraber hormon durumu da göz önüne alınmalıdır. Ancak ortalamaya bakıldığında 3. seanstan itibaren dökülmelerin başlandığı gözlemlenmiştir. Genele bakıldığında ise 8. seansta tüylerden tamamen kurtulduğu bilinmektedir. Seans aralıkları ise 3 hafta ilâ 6 hafta arasında değişmekle beraber yine kişiye özel bir program hazırlanmalıdır.

Seanslar sırasında bir acı hissedilir mi?

Seanslar sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Ancak acı eşiği düşük olan kişiler hafif bir acı hissettiklerini söylerler. Yine de acı hissedilirse uzmanınıza bunu söylediğiniz takdirde cihazın ısı ayarıyla oynayarak bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Lazer Epilasyon kalıcı bir sonuç vaat eder mi?

Lazer epilasyon direk olarak kıl köküne etki eder, bu sebeple de kalıcı bir sonuç sağlar. Ortalama 8 seans sonucunda bütün bölgelerinizdeki istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

Lazer Epilasyonun avantajları

  • Bacak gibi geniş bölgelere de uygulanabilen yöntem bikini bölgesine de rahatlıkla uygulanabilir ve herhangi bir zarar vermez.
  • Seans sonrası ciltte kalıcı izler bırakmaz.
  • Acı vermeyen bir yöntemdir.
  • Batık kıllar için de son derece idealdir.
  • Kalıcı bir yöntem olması itibariyle ömür boyu fayda sağlar.
  • Cilde sadece lazer ışınları nüfuz ettiği için steril bir yöntem olarak nitelendirilir ve enfeksiyon kapma riski yoktur.

Seanslar sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Seans sonrası güneşe direkt maruz kalındığında leke oluşumuna sebep olabilir. Bu yüzden güneşten mümkün olduğunda kaçınılmalıdır. Hatta mümkünse seans randevunuzu akşamüzeri saatlerine almakta fayda vardır.

Yine seans sonrası bronzlaşmamak da oldukça faydalıdır. Bu yüzden lazer epilasyon seanslarına kış aylarında başlamak daha doğru olacaktır.

Bunun dışında güneşe çıkmak zorunda iseniz koruyucu krem sürerek güneşin olumsuz etkilerini biraz olsun hafifletmiş olursunuz. Bütün bunların dışında işin uzmanı ve tecrübeli bir uzmandan yardım almak olmazsa olmazdır.