İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kellik problemi yaşayan birçok kişi için artık çözüm yolu saç ekiminden geçiyor. Türkiye’nin bu alanda Dünya’nın sayılı merkezlerinden birisi haline gelmiş olması ise oldukça büyük bir şans. Gerek yapılan uygulamalardan elde edilen başarılı sonuçlar, gerek uygun fiyatlar ile Türkiye’de saç ekimi yaptırmak için Dünya’nın dört bir köşesinden gelen binler var. Yine de birçok kişi için yapılan uygulama ne kadar başarılı olursa olsun, fiyatı ne kadar uygun olursa olsun operasyon öncesi mevcut saçlarını kazıtmak pek de istenilen bir durum değil. Ancak bu alanda yapılan yüzlerce farklı çalışmanın sonucunda, artık saçları kazıtmadan saç ektirmek de mümkün.

Saçları Kazıtmadan Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?


Saç ekimi teknolojisinin ilk yıllarındaki uygulama esası FUT tekniğini esas alıyordu. Bu teknikte ense bölgesinden deri dokusu ile birlikte alınan saç kökleri bir bütün halinde ekim yapılacak alana transfer ediliyordu. Ancak yeni gelişmeler sonunda artık FUE tekniği ile saçları tek tek kökleri ile birlikte alıp transfer etmek mümkün. Böylelikle FUE tekniği sayesinde saçların alındığı ve ekildiği bölgelerde çok bariz izler kalmadığı gibi, ekim yapılacak alanı da kazıtmaya gerek duyulmuyor.

Saçları Kazıtmadan yapılan saç ekimi ile Alınan Sonuçlar, Normal Saç Ekiminden Farklı mı?

Saçı kazıtmadan saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin isteklerine ve mevcut durumuna göre bu ekimin yapılıp yapılamayacağına ancak bu konuda deneyimli bir uzman kontrolünden sonra karar verilebilir. Eğer kişinin mevcut saçları bu operasyon için uygunsa işlem gerçekleştirilebilir. Uygulama sonucunda çıkacak olan saç tellerinin normal ekimde çıkan saç tellerinden hiçbir farkı olmayacaktır. Hatta eğer kişide mevcut saçlar varsa ve sıklaştırma için ekim yapılıyorsa çok daha doğal ve güzel görünecektir. Uygulama yapılan kişi de aynen FUE tekniğinde olduğu gibi hemen ertesi gün günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilecektir.