İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kalıcı Makyaj nedir?

Kalıcı makyaj, cilt üzerine, kişiye özel tek kullanımlık iğne yardımıyla, içerisinde doğal içerikli boyalar bulunan renkli pigmentasyon işlemi uygulamasıdır.

Kalıcı Makyaj hangi bölgelere uygulanır?

Kalıcı makyaj, kozmetik amaçlı olarak dudak, kaş ve göze uygulanırken, kaza sonucu oluşmuş kaş, göz ve yüz çevresindeki görüntü bozukluklarında izleri kamufle etmek amaçlı da uygulanabilmektedir.

Kalıcı Kaş makyajı

Bilinen diğer adıyla kaş kontörü, seyrek olan kaşların arasını doldurmak, kaşları kaldırmak ve şekil bozukluklarını gidermek için kullanılabilir. Kaş araları doğal içerikli pigment boyalarla doldurularak doğal ve genç bir görünüm elde edilir. Kalıcı kaş makyajı yaptırdığınızda, kaşlarınız ilk anda size daha koyu ve kalın gelebilir, fakat birkaç gün içerisinde bu pigment boyaların fazlalıkları dökülür ve asıl görüntü ortaya çıkar. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında herhangi bir acı hissedilmez.

Kalıcı kaş makyajı ne kadar kalıcıdır?

Kalıcı kaş makyajı uygulaması, kişinin kullanımına bağlı olarak değişmekle beraber 2 ilâ 5 yıl arası gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bu süre zarfında herhangi bir yan etkiye ya da alerjik reaksiyona sebep olmaz.

Kalıcı göz makyajı

Kalıcı göz makyajında ise yine doğal boyalarla doğal bir görünüm yakalamak amaçlanmaktadır. Burada kişinin göz kapağının hem altına hem de üstüne siyah bir sürme çekilmiş görüntüsü verilir. İşlem öncesi göz kalemi ile istenen kalınlık ve uzunluk prova edilerek kişinin onayı alınır.

Uygulama sırasında bir acı hissedilir mi?

Göz ve göz çevresi daha hassas olduğu için küçük bir acı hissedilebilir. Ancak uygulama öncesi anestezik kremlerle bunun da önüne geçilebilmektedir. İşlem sonrasında ufak kızarıklık meydana gelebilir, ancak bu durum aynı gün içerisinde geçecektir.

Kalıcı dudak makyajı uygulaması

Bilinen diğer adıyla dudak kontörü, dudaklarını renklendirmek ya da şekil vermek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Buradaki iki amaçtan biri dudakları ince olan kişilerin daha dolgun bir dudağa sahip olmaları ya da tam tersi dudakları kalın olan kişilerin daha ince bir dudak görüntüsüne sahip olmalarıdır. Diğer bir kullanım amacı ise dudak rengi solgun olan kişilerin dudaklarına kalıcı olarak renk vermektir. Yine ruj kullanmayı sevmeyen kişiler içinde bir tercih sebebi olarak ön plana çıkmaktadır.

Kalıcı dudak makyajı kimlere uygulanmaz?

  • 18 yaşından küçüklere uygulanmaz.
  • Psikolojik durumu el vermeyen kişilere uygulanmaz.
  • Kılcal damar çatlağı varsa onun üzerine uygulanmaz.
  • Egzama, mantar ve siğil gibi cilt sorunu olan kişilere uygulanmaz.

Kamuflaj amaçlı kalıcı makyaj uygulaması

Kişinin kaza ya da hastalık sonucu cildinde oluşmuş ton farklılıklarını, yara izlerini ve diğer görüntü bozukluklarını kapatmak için uygulanan bir işlemdir.

Hangi durumlarda uygulanabilir?

  • Vitiligo adı verilen ciltteki melanin pigmenti eksikliği hastalığının yol açtığı lekelerin kapatılmasında uygulanabilir.
  • Yara, yanık ve kesik izlerinin kapatılmasında uygulanabilir.
  • Aşırı saç dökülmesine maruz kalmış kişilerin kafa derisindeki boşlukların doldurulmasında uygulanabilir.
  • Ameliyat izlerinin kapatılmasında uygulanabilir.