İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Biz kadınlar için saçlarımız ne kadar önemlidir bilirsiniz. Saçlarımız olmasa ne yapardık bilmiyorum. Dışarı çıkarken, ya da bir davete giderken ya da en basiti bir markete bile giderken bile saçlarımızın nasıl göründüğüne bakmadan dışarı adım atmayız. Saçlarımız güzelliği uğruna saatlerce ayna karşısında mahkûm oluruz. Canımız sıkıldığında ya da psikolojimiz bozulduğunda da yine saçlarımızla uğraşmaya başlarız. Hemen en yakın kuaför salonunda soluğu alır, saçlarımızın ya rengini ya modelini değiştiririz. Mutsuz kadın saçıyla oynar, canı sıkılan kadın saçıyla oynar. Kısacası kadınlar yaşamlarının uzunca bir süresinde saçlarıyla vakit geçirirler.

Saçlarımız her zaman bizden özen ister. Fakat çoğu zaman ne yaparsak yapalım saçlarımızın dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalabiliriz. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Özellikle mevsimsel değişiklikler, stres, düzensiz beslenme ve bazı hastalıklar en sık görülen nedenlerdir. İlaçlarla ya aktarlarda hazırlanan bazı karışımlar ile saç dökülmesini önlemek ya da yeni saç çıkarmak hiç de kolay değildir. Uzun zaman ve sabır gerektiren bir iştir. Yine de hiçbir zaman tam etkili sonuçta vermez. İşte tam bu esnada da yardımımıza dökülen bölgelere saç ekimi yaptırmak yetişiyor ve kadınların saça olan hasreti son buluyor.

Kadınlar çoğu zaman saç ektirme talebinde bulunduklarında olumsuz bir yanıt ile karşılaştıklarından toplumda da kadınlara saç ekilmez diye yanlış bir kanı oluşmuştur. Oysaki doğru karar verildiğinde saç ekimi tabi ki de mümkündür. Aslında saç ekiminde kadın erkek ayrımı yapılamaz. Kadınlarda erkekler kadar etkili sonuçlar almak mümkündür. Yapılan işlem teknik olarak aynıdır. Fakat kadınlara erkeklere göre biraz daha az nakil yapılıyor tek fark bu.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar öncelikle bir uzman tarafından incelenmeli ve daha sonra hangi işlemlerin yapılacağı ve kendisini neyin beklediği ve en sonunda nasıl bir saça kavuşacağı anlatılmalıdır. Saç ekimi ciddi bir iştir. Uzman kişiler tarafından ve bilinçli olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde güzelleşeceğiz diye sağlığımızdan da olmayalım.

Saçlarımız her ne kadar görünüşümüz için çok önemliyse aslında özellikle bayanlar açısından psikolojik etkileriyle de çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü saç kaybı özellikle bayanlarda çok ciddi psikolojik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı saç ektirme alternatifi yeniden düşünebilirsiniz.