İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saçlarımızın önemi bizim hayatımızda yadsınamayacak kadar fazladır. Özellikle bu konuda kadınlar erkeklerden daha takıntılıdır. Ama bazen ne yaparsak yapalım gün gelir hepimiz kellik problemi ile karşı karşıya kalabiliriz. İşte bu durumda insanlar çeşitli çözüm arayışlarına girerler. Birçok alternatif denendikten sonra en kalıcı çözüm olan saç ekiminde bu arayışlar son bulur.

Fakat saç ekimi deyip bu olayı basite almamalıyız. Bu işlem de en az bir ameliyat kadar dikkatli ve steril ortamlarda yapılmalıdır. Çünkü insanlar saç ekimi operasyonu sırasında lokal anestezi ile uygulanmaktadır. İşte bu neden de dolay saç ekim işlemi bir ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Çünkü hastanın İşlem sonrasında mikrop ve enfeksiyon kapmaması için steril ortam çok önemlidir. Günümüzde para kazanmak adına bu tip işlemler çoğu uzman olmayan kişiler tarafından uygunsuz koşullarda yapılmaktadır. Bu yüzden bu operasyon öncesi çok iyi araştırma yapmak gerekmektedir. Eğer bu işlemler uygun koşullarda yapılmadığı takdirde telafisi olmayan sonuçlara yol açabilirler. İşte bu yüzden çok seçici olmalıyız. Ayrıca işinde uzman kişilerinde seçilmesi çok büyük önem taşımaktadır.

Genelde saç ekiminin çoğu güzellik merkezlerinde ya da klinikler tarafından yapılmaktadır. Peki bu ortamlar ne kadar steril hiç düşündünüz mü? Hastane ortamında saç ekimi yapılması sizce daha uygun değil mi? Bir ameliyathanenin sterilliği ile karşılaştırılabilir mi? Çünkü bu gibi etkenler sizin alacağınız verim açısından da çok önemlidir. Bu işlemin bir hastane çatısı altında ve sorumluluğunda yapılması elbette çok daha sağlıklıdır. Ayrıca hastada bu ameliyat esnasında karşılaşabilecek olumsuz bir durumda en çabuk müdahale yapılacağı yer yine bir hastane ortamıdır. Çünkü bu gerçekten ciddi bir iştir ve çok büyük titizlik gerektirmektedir. Ayrıca yine operasyon sonrasında en iyi bakım ve konforu hastane ortamında sağlanacaktır.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı hastanede saç ekimi yapılması önemlidir. Bu bir ekip işidir. Anestezi doktoru, estetik cerrah ve plastik cerrah hepsinin olması gereklidir.