İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Saç ekimi için kullanılan her iki yöntem olan FUT ve FUE’de de ilk başvurulan bölge hastanın ense bölgesidir. Peki saç ekimi yapılacak bölgeye yetecek kadar kaynak ensede bulunmuyorsa neler yapılabilir? Bunun için birçok bilim adamı araştırma yapmışlardır. Araştırmalar uzun sürse de sonuç olarak alternatif bir kaynak bulmayı başarmışlardır. Erkeklerde ikinci opsiyon olarak sakallar tercih edilir. Bayanlarda ise ikinci opsiyon olan erkeklerin de üçüncü opsiyonu olan kaynak göğüs kıllarından saç ekimi dir. Göğüs kıllarının uyumu zor olsa da ekim yapıldıktan 1 yıl sonra kendini tamamen bir saç kılı zannetmesi ve onun doğasına uyması bu opsiyonu oldukça güçlü kılmaktadır.

Ense ve göğüs kılları beraber de kullanılmaktadır. Ense kılları çoğu zaman yeterli olsa da saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü çok etkilemektedir. Eğer tamamen kelliği gidermek istiyorsanız mutlaka opsiyon kaynaklardan faydalanmak zorunda kalabiliriz. Ense kıllarından faydalanmaktan daha zordur. Çünkü göğüste operasyon yapmak göğüsün doğası gereği enseden daha zordur. Göğüste çok geniş bölgelerde çalışılamaz. Bunun nedeni göğüsün bölgesel olarak uyuşturulmasının zor oluşudur. Bu yüzden daha çok seans operasyon geçirebilme ihtimali söz konusudur. Yine de sağlıklı sonuç verdiğinden ve zorunlu durum söz konusu olmadığında başvurulmayan bu yönteme çoğu zaman ihtiyacımız olabilir.

Saç ekimi yaptırmak ve tedavinin sonucunu beklemek sabır gerektiren bir süreçtir. 3 ay gibi bir sürede sonuçlarıyla ancak tanışabilirsiniz. Fue ve Fut yöntemlerinin ikisi de tecrübe gerektiren bir yöntem olup özellikle göğüs kılları yeni bir uygulama olduğundan tecrübe bu uygulamada oldukça önemlidir. Türkiye saç ekimi konusunda ilerlemiş ve tecrübe kazanmış ülkelerden biridir. Çoğu insanın mustarip olduğu bu konuda araştırmalar ve çalışmalar sürekli devam etmektedir.