İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Yıllar önce kullanılmaya başlayan FUT tekniği, teknolojinin ve imkanların gelişmesi ile birlikte yerini FUE saç ekimi tekniğine bırakmıştır. Teknolojinin hayatımıza dahil ettiği tüm bu imkanlar, aynı oranda saç ekimi tekniklerine da yansımıştır. Özellikle FUT gibi tekniklerin yerini daha gelişmiş versiyonlarına bırakması, ciddi anlamda hastalara avantaj sağlayan bir durum olmuştur.

FUT tekniği, teknik itibari ile, lokal anestezi yolu ile uyuşturulan bölgeden doku alınması ile ekim işlemi yapılmasını sağlar. Bu durumda, doku, cerrahi operasyon yolu ile alınır, söz konusu bölge dikilerek tedavi edilir.

FUE tekniğinde, doku alımı yapılmaz, çeşitli teknikler ile kıl kökü hücreleri alınır. Bu da acı ve cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Ekim işlemi ise, milimetrik kanallara eklenen greftler aracılığıyla yapılır. FUT tekniği de FUE ile aynı ekim yöntemini kullanmaktadır. Ekim acısız ve ağrısızdır.

FUT tekniği sonrasında, ense bölgesinde ameliyat izi kalması mümkündür. Ayrıca kalan yara izinin yanında, doku alımı yapılan bölgede uyuşmalar oluşması, rahatsızlık verici derecede kaşınmalar oluşması, hastanın yıllar boyunca rahatsız olmasına sebep olabilmektedir.

FUE tekniği ile saç ekimi işlemi için yapılan saç kökü alımlarında herhangi bir yara izi veya rahatsızlık söz konusu olmamaktadır. Doku değil, direk olarak saç kökleri alındığı için bir yaralanma veya cerrahi operasyon söz konusu değildir.

FUT tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları sonrasında, ekim yapılan bölgede doğal olmayan bir görüntü oluşması mümkündür. Aynı şekilde, alınan dokuların verimsizliği sebebi ile de problemli bir saç yapısı oluşabilir.

FUE tekniğinde ise tamamen doğal görüntü oluşur, herhangi bir verimsizlik söz konusu olmadan saç çıkması mümkündür.

FUE tekniği, modern bir tekniktir. Aynı zamanda tecrübeli ve uzman bir ekip gerektirdiği için bazı klinikler tarafından uygulanamamaktadır. Bu klinikler hala FUT tekniğini tercih etmektedir. Kliniğimizde ise FUE plus tekniği uygulanmaktadır.