İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Kellik, özellikle birçok erkek için artık kaçınılmaz sonlardan birisi ve saç ekimi dışında çözümü de yok. Bu sebeple bilim adamları da her geçen gün saç ekim teknolojileri ve yöntemleri üzerine oldukça sıkı araştırmalar yapmaktalar. Ülkemiz, Dünya üzerindeki en önemli saç ekim merkezlerinden birisi olduğu için de bu yenliklere pek tabi kayıtsız kalınmıyor ve her zaman için son teknoloji ürünler ve yöntemler uygulanmaya çalışılıyor.

Günümüz teknolojisinde saç ekiminde gelinen son nokta FUE Tekniği. Kök alımı ve kanal açılması konusunda klasik FUT tekniğine nazaran bir devrim niteliğinde olan FUE tekniği sayesinde artık saç ekimi sonrasında yaşanan zorlu iyileşme süreci, rahatsız edici görüntü, doğal görünmeyen saçlar ve kesi izleri gibi birçok detay geride kaldı. Şu an için FUE Tekniğinin daha ötesinde bir teknolojiden bahsetmek mümkün değil. Ancak yapılan uygulamanın uzman ellerden çıkması, greft sayılarının yüksek olması gibi bazı detaylar ise uygulamadan alınacak sonucu değiştirebilmekte.

Saç ekimi alanında yeni çıkan en ufak bir değişiklik, yapılan ekimin daha iyi olacağı yönünde bir intiba uyandırmakta. Bu durumu fırsat olarak görebilen birçok işletme de aslında FUE saç ekim tekniğinin bir çeşidi olan DHI Saç Ekim uygulamasını yeni bir yöntemmiş gibi pazarlama yoluna gitmiş durumda. Peki nedir bu DHI saç ekimi?

DHI saç ekimi; yani Direct Hair Implantation yöntemi ( tıraşsız saç ekimi ) FUE saç ekim tekniğinin bir çeşidi. Farkı ise, saç ekimi yapılacak alana saçların gireceği deliklerin daha önce açılması yerine ekim anında açılması. Yani DHI tarzı ekim, aslında bir FUE saç ekim yöntemi. Bu tarz bir ekimin kişiye uygun olup olmaması, hangi tarzın daha başarılı sonuçlar verebileceği ise ancak bu alanda deneyim sahibi bir uzmanın karar verebileceği bir detay.