İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Lazer epilasyonda son teknoloji olarak yer alan buz epilasyon 2014 yılında kullanılmaya başlanan buz epilasyon dört mevsim uygulanabilmesi ile büyük avantaj sağlamaktadır.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer teknolojisi lazer epilasyonun en acısız ve hızlı olanıdır. 810 nm dalga boyunda yollanan lazer ışınları sayesinde kıl köküne etki eder.
Klasik lazer epilasyonlarda kıl kökünü yakarak yok etme amaçlanırken burada yok edilemeye kıl köküne hemen ardından uygulanan buz etkisi sayesinde neredeyse hiçbir şey hissedilmez.

Her cilt tipine uygulanabilir mi?

Buz lazer epilasyon her cilt tipine ve ten rengine uygulanabilir. Buz lazer epilasyon ister yakın zamanda solaryuma girmiş olun isterse ten renginiz doğuştan koyu olsun herkese uygulanabilir.

Uygulama sırasında bir acı hissedilir mi?

Uygulama sırasında lazer ardından verilen buz etkisi sayesine herhangi bir acı hissedilemez adeta keyif sürülebilir.

Yüz bölgesinde de verim alınabilir mi?

Yüz bölgesine uygulanan lazer epilasyonların fayda etmediği yönündeki olumsuz yargının temeli yüzdeki tüy köklerinin vücut tüylerinden daha ince ve açık renkte olmasıdır. Ancak buz lazer teknolojisi yüz bölgesindeki çene altı, dudak üstü iki kaş arası gibi küçük bölgelere uygulama yapabilecek küçük başlığa sahip olması ve teknolojisi sayesinde yüz bölgesinde de istenilen sonucu verebilir.

Kimlere uygulanamaz?

Hamilelere, kanser hastalarına, ışık duyarlılığı olan kişilere uygulanamaz.
Bunun dışında uzman tarafından gerekli sorgulamalar yapılır ve kişi uyguna uygulama yapılır.

Uygulama için özel bir zaman beklenmeli mi?

Buz lazer uygulaması tamamen acısız ve yan etkisiz olması sebebiyle her zaman uygulanabilir. Ayrıca yazın bronz tene bile uygulanabilen bu teknoloji dört mevsim uygulanabilir.

Bu teknolojinin avantajları nelerdir?

Bu uygulamanın en avantajlı yönü tamamen acısız şartlar altında gerçekleşmesi ve hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. Çok konforlu bu yöntem acı eşiği düşük olan kişilere bile rahatlıkla uygulanabilir. Yazın tatil dönüşü bronz tene uygulanabilen bir yöntemdir. Yani yaz kış fark etmeksizin dört mevsim uygulanabilen bir lazer epilasyondur. Bunun dışında epilasyon süresini 30 dakika ile 45 dakika arasına indiren bu yöntem zaman açısından da tasarruf sağlıyor.

Uygulama sonrası

Buz lazer sonrası klasik lazer epilasyon sonrası olduğu gibi ekstradan bir şey yapmaya gerek kalmadan günlük hayata devam edilir. Ciltte epilasyon sonrası istenilen pürüzsüzlük de sağlanmış olur.