İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Botoks nedir?

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız,Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen botoks malzemesi, kırışıkların cerrahi bir müdahale olmaksızın engellenmesine yönelik kozmetik amaçlı bir dolgu malzemesidir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Alın ve çevresine, kazayağı görülen bölgelere, iki kaş arasına ve gerdan bölgesine uygulanabilir. Son yıllarda ise bir yandan çizgileri doldurma işlevinin yanı sıra, bir yandan da terlemeye engel olması sebebiyle koltuk altı bölgesine de uygulanmaya başlamıştır.

Botoks nasıl etki ediyor?

Botoks, ilerleyen yaşla beraber kasların dikine kasılması sonucu kırışıklık olarak ortaya çıkan çizgilerin doldurulmasını ve bu çizgilerin yok olmasını sağlayarak cildinize olumlu etki eder. Bu araları doldurulan çizgiler, güldüğümüzde kaz ayaklarının kırışmasını, kaşlarımızı çattığımızda oluşan çizgilerin artık oluşmamasını sağlayarak kötü görünüme engel olur.

Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Botoks uygulaması, hedeflenen bölgeye çok küçük bir enjeksiyon yardımıyla botoks malzemesinin enjekte edilmesi yoluyla yapılır.

Botoks uygulamasının süresi ne kadardır?

Uygulama süresi, uygulanacak bölgenin sayısıyla doğru orantılı olup her bölgeye ve kırışıklığa göre değişmektedir.

Uygulama sırasında acı hissedilir mi?

Uygulama sırasında anestezik kremler kullanılır veya lokal anestezi yapılır,bu sayede acı en aza indirilir. Ancak yinede, küçük bir ağrı hissedilmesi normaldir. Bunun dışında botoks uygulaması sonrası herhangi bir ağrı ya da şişlik gözlenmez.

Sonucu ne zaman görebiliriz?

Botoks uygulamasının etkisi 3ncü günün sonunda kendini göstermeye başlar ve bir haftanın sonunda sonucu tam anlamıyla gözlemleyebilirsiniz.

Etkisi ne kadar sürer?

Botoks uygulamasının etkisi 6 aya kadar sürmektedir.

Dolgu nedir?

Dolgu da tıpkı botoks gibi kırışıklıkları gidermek için kullanılan, cerrahi olmayan bir estetik yöntemidir. Botokstan farkı ise içinde Hyalüronik asit bulundurmasıdır. Botoks uygulaması için kırışıkların oluşmasını beklemeye gerek yoktur.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz dolgusu da tıpkı botoks gibi kazayağı, alın ve çevresi, yanak ve dudak gibi bölgelere uygulanabilir. Ayrıca daha önce oluşmuş yara ve akne izi gibi boşlukları doldurmak için de kullanılabilir. Bunun dışında, dudağın bütününe uygulanan silikonlar yerine minik dozlarda enjekte edilen dolgu malzemesi, dudakları dolgunlaştırırken daha doğal bir görünüm sağlar.

Dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Dolgu uygulaması, içinde etken madde bulunan ince uçlu iğne tarafından maddenin cilde enjekte edilmesi yoluyla uygulanan bir işlemdir.

Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Hedef alınan bölgeye göre değişmekle beraber genel olarak 30 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz.

Uygulama sonrası

Dolgu uygulaması sonrası ağır hareketlerden kaçınılmalıdır. İlk birkaç gün sırt üstü yatılmalıdır. Yüze basınç uygulayacak her hareketten kaçınılmalıdır. Sıcak su yerine ılık su ile duş almak ve yüzü yumuşak hareketlerle yıkamak gerekir. Uygulama sonrası kızarıklık ve morluk oluşabilir. Bunların önüne geçmek için buz kompresi yapılmasında fayda vardır.

Sonucu ne zaman görebiliriz?

Dolgu uygulamasının sonucunu bir hafta-10 gün içerisinde görebilirsiniz.

Etkisi ne kadar sürer?

Dolgu uygulamasının etkisi 6 ay ilâ 2 yıl arası sürmektedir.