İstanbul0553 717 59 29   İzmir0533 161 84 78    Antalya0532 300 04 86

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte iğneli radyofrekans cihazları fraksiyonel olarak tek bir başlıkta yan yana gelmiş birden fazla altın iğnelerle derinin ilk tabakası olan epidermise değil de ikinci katmanı olan dermise radyofrekans enerjisi yollanarak cildin kolajen tabakasını yenileyerek gençleşme ve onarım sağlayan bir teknolojidir.

Nasıl Etki Eder?

Kalınlıkları 0.5 ile 2.0 arasında altından yapılmış mikro iğneler cilde temas ettiğinde cildin üst tabakası olan epidermisi atlayarak orta tabaka olan dermise küçük mikro boyutta delikler açar bu deliklerden yollanan radyofrekans enerjisi sayesinde cildin kolajen ve elastan yapımı desteklenir.

Burada amaç verilen enerjiyi yaşlanma karşıtı olan kolajen ve elastan proteinlerinin yapım yeri olan orta tabakayı hedef alarak kısa sürede toparlanma, gençleşme ve kasılma sağlamaktır. Ayrıca cildin üst tabakasına etki etmediği için ciltte herhangi bir hasar bırakmaması da büyük bir avantajdır.

İğneli Radyofrekans Nasıl Uygulanmaktadır?

İğneli radyofrekans işlemi öncesi cilt temizlenir. Kişinin ağrı hissetmemesi için analjezik ve anestezik krem sürülür. Kişiye özel başlık takılır ayrıca kişiye uygulanacak işleme göre doz ayarlanır. Daha sonra mikro iğneler aracılığı ile işlem cilde uygulanır. Uygulama sonrası ilk gün kızarıklık meydana gelebilir.

Uygulama Sonrası

Yukarıda da belirtildiği gibi ilk gün kızarıklık, cildi daha hassas olan kişilerde şişlik ve kuruluk meydana gelebilir. Ancak bu olumsuz etkilerde uygulayan uzman onayında üç güne kadar nemlendirici kremler veya antibiyotik kremler kullanılabilir. Seansın uygulandığı güneşten uzak durulmalı ve yüz yıkanmamalıdır.

İğneli Radyofrekans Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

  • Cilt kırışıklığının tedavisinde
  • Cilt yenilenmesi gerektiğinde
  • Boyun, yüz ve dekolte sarkmalarında
  • Yara izi
  • Sivilce izi
  • Cilt lekelerinin tedavisi
  • Çatlak tedavisi
  • Gözenek sıkılaşması isteyenlerde
  • Kol ve bacak sarkmaları
  • Aşırı Terleme Tedavisi

Uygulama sonrası hedef bölgede gözle görülür sıkılaşma ve toparlanma meydana gelir. Cilt yenilendiği için parlaklık da görülür.

Ayrıca sivilce yara izlerinde de kişiye göre etkisi değişse de yine gözle görülür bir iyileşme meydana gelir.

Kaç Seans Gitmek Gerekir?

Her işlem ortalama 30 dakika ile 45 dakika arası olur. 1 ay arayla 2 seans olarak uygulanır ve yine kişiye ve işleme göre değişiklik gösterebilir.

Kimlere Uygulanabilir?

18 yaşını olan ve sağlık durumu elveren herkese uygulanabilir.

Kimlere Uygulanamaz?

İğneli radyofrekans işlemi kanser hastalarına, epilepsi öyküsü olan kişilere, enfeksiyon taşıyan kişilere ve kalp pili olan kişilere uygulanamaz.

Bu Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Bu uygulamada kişi aynı gün uygulanan bölgeyi biraz sakınarak davrandığı sürece günlük hayatına hemen dönebildiği için çok büyük kolaylık sağlar.

Bunun dışında aynı gün içinde oluşan kızarıklık oluşabilir. Ancak kabuklanma ve soyulma olmayacağı için çok büyük kolaylıktır.

Altın iğne uygulaması sonrası mimiklerde ve ifade de bir yapaylık ve kısıtlanma oluşmaz. Altın iğne yöntemi her mevsim uygulanabilir.